«Діти залежать від рішення батьків, а батьки надають або не надають згоду на їхню вакцинацію. Тобто батьки надають чи не надають згоду на захист своїх дітей».
В межах Тижня громадського здоров’я дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій на вебінарі про рутинні щеплення дітей розповів про те, чи обов’язковими є щеплення дітям, чи є можливість обирати виробника вакцин, чи можна відхилятися від Національного календаря щеплень та на які «червоні прапорці» у дитини варто звертати увагу батькам.
Федір Лапій до того ж очолює Національну групу з питань імунопрофілактики та є головою правління ГО «Батьки за вакцинацію».
Коли ми кажемо «рутинні щеплення», ми маємо на увазі вакцинацію в межах Національного календаря щеплень. В Україні до Національного календаря щеплень входить вакцинація проти десяти інфекційних захворювань: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, хіб-інфекція. Додатково до того є рекомендовані щеплення та щеплення, які проводяться відповідно до запитів та потреб пацієнтів, а також відповідно до епідеміологічної ситуації.
Які щеплення є обов’язковими і що буде, якщо відмовитися вакцинувати дитину?
Ті щеплення, які входять до Національного календаря щеплень, є обов’язковими, але жодна вакцинація не може пройти без інформованої згоди на неї. «Обов’язковими називаються ті вакцини, які покриваються коштом держави», — пояснює Федір Лапій. — «І тут виникає інше питання: чи вакцинація є добровільною? Так».
Джерело та більше інформації: 21 05 2021, https://phc.org.ua/news/vakcinuvati-ditinu-oznachae-zakhistiti-ii-vid-infekciynikh-zakhvoryuvan