Відбулася презентація проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя»

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко на щотижневій апаратній нараді Міністерства охорони здоровʼя заслухав Віталія Каранду, керівника проєкту «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя», що впроваджується Abt Associates за фінансуванням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проєкт є флагманською ініціативою USAID щодо зміцнення інтегрованих систем охорони здоровʼя. Його мета – допомогти країнам досягти стійких самофінансованих систем охорони здоров’я, які забезпечують якісність, доступність та безоплатність медичної допомоги. Проєкт впроваджується у 28 країнах світу.

«В Україні проєкт надає підтримку розвитку телемедицини. Термін впровадження проєкту – три роки: з жовтня 2021 до серпня 2024 року. Проєкт зосереджений на посиленні управління, удосокналення політик, законодавства та фінансування у галузі телемедицини, відновлення доступності основних послуг за допомогою телемедицини, а також зміцнення спроможності Міністерства реагувати на виклики повʼязані з війною», – наголосив керівник проєкту Віталій Коранда. 

Крім того, команда проєкту надає технічну підтримку щодо впровадження телемедичних платформ, що були надані МОЗ України від  фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна або гуманітарна допомога для задоволення потреб у сфері охорони здоров’я в умовах воєнного стану в Україні та в період відновлення після нього. Наразі, завдяки зусиллям команди проєкту LHSS вже впроваджено та успішно працює низка телемедичних проєктів, які забезпечують проведення телеконсультування та надання медичної допомоги для найбільш вразливих груп населення.

Нагадаємо, проєкт Healthlink відновлюватиме первинну медичну допомогу Дніпропетровщини.

Джерело інформації:

16 березня 2023, https://moz.gov.ua/article/news/vidbulasja-prezentacija-proektu-usaid-stalij-rozvitok-nacionalnih-sistem-ohoroni-zdorovʼja