Віктор Ляшко: Оновлено Стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» у частині використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2

МОЗ-коронавирус

МОЗ оновило Стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» у частині використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров‘я України Віктор Ляшко.

Тож, попереднє скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 будуть проводити

  • всім пацієнтам із підозрою на COVID-19; з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому;
  • з ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • з ознаками пневмонії; тим громадянам, які були в тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19; які повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19; які підлягають плановій госпіталізації.

Водночас Віктор Ляшко зазначив, що позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого або ймовірного випадку захворювання на COVID-19. 

«Метод ПЛР залишається й надалі основним для етіологічної лабораторної діагностики COVID-19. Додатково ми дозволили використовувати швидкі тести на визначення антигену SARS-CoV-2 для скринінгових досліджень медпрацівників, поліцейських і інших категорій працівників та при планових госпіталізаціях», — підкреслив заступник Міністра охорони здоров‘я України.  Докладніше про Стандарт медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» читайте за посиланням.

Джерело інформації: 11 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/viktor-ljashko-onovleno-standart-medichnoi-dopomogi-koronavirusna-hvoroba-covid-19-u-chastini-vikoristannja-shvidkih-testiv-na-viznachennja-antigenu-sars-cov-2