Вимоги до пакету з надання екстреної медичної допомоги у ПМГ-2021

В обговоренні пропозицій взяли участь провідні фахівці у галузі екстреної медичної допомоги.

Друге засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом “Екстрена медична допомога (на догоспітальному етапі)” відбулося у Національній службі здоров’я.


В обговоренні пропозицій за пакетом  “Екстрена медична допомога (на догоспітальному етапі)” брали участь — заступник директора з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення — завідувач відділення нейротравми,  доктор медичних наук  Інституту нейрохірургії ім.Ромоданова Микола Каджай, заступник гендиректора Київського обласного центру ЕМД та МК Олег Куц, заступник директора Центр уЕМД та МК м.Київ Вадим Суховатенко, генеральний директор Тернопільського центру ЕМД та МК Михайло Джус, завідувач відділу експертизи якості надання медичної допомоги, епідеміології та інфекційного контролю, лікар з медицини невідкладних станів (лікар-інструктор) навчально-тренувального відділу, лікар виїзної бригади Е(Ш)МД ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Микола Смук та інші.

Експерти обговорили пропозиції щодо надання екстреної медичної допомоги на місці події, під час транспортування та при особистому зверненні пацієнтів до підрозділу екстреної медичної допомоги, оцінки стану здоров’я пацієнта, зокрема, імовірності інфікування коронавірусом із визначенням потреби у госпіталізації, встановлення попереднього діагнозу із використанням епіданамнезу, цілодобове консультування бригад екстреної медичної допомоги лікарем-консультантом, старшим лікарем або диспетчером за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, дотримання маршрута пацієнта та принципу екстериторіальності тощо.

Голова Робочої групи за напрямом екстрена медична допомога Світлана Дудник: “Робоча група фахівців напрацювала проміжний перелік пропозицій, що мають поліпшити якість надання допомоги екстреної медичної допомоги пацієнтам. Зокрема, детальніше прописано взаємодія ЕМД з первинною ланкою, дотримання принципу екстериторіальності роботи служби ЕМД при госпіталізації пацієнтів.

Ми розуміємо, яке навантаження зараз лягло на екстрену медичну допомогу. Тому НСЗУ ініціює збільшення тарифів за даними пакетами. Розмір тарифу залежить від виділених коштів на Програму медичних гарантій-2021. Водночас, вже у 2020 році видатки на екстрену медичну допомогу із центрального бюджету (без урахування додаткових ковід-доплат) зросли майже удвічі, порівняно з 2019 роком”.

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Джерело інформації: 04 12 2020, https://nszu.gov.ua/novini/vimogi-do-paketu-z-nadannya-ekstrenoyi-medichnoyi-dopomogi-u-413