Виплати від Національної служби здоров’я: майже 45 тис грн у середньому на одного госпіталізованого пацієнта з COVID-19

Медицина

Національна служба здоров’я виплатила понад 11 млрд грн за меддопомогу госпіталізованим пацієнтам.

Національна служба здоров’я України виплатила понад 19 млрд грн медичним закладам та центрам екстреної медичної допомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього. 

На сьогодні за лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 Національна служба здоров’я України виплатила 11,4 млрд грн. Тобто майже 45 тисяч грн в середньому на одного пацієнта.

Протягом квітня-грудня 2020 року було госпіталізовано 253 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою. З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів. Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 року становила 19,6%.

У грудні 2020 року, порівняно з листопадом, кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19 зменшилася на 3 тисячі. Так, у грудні госпіталізовано  60 тисяч пацієнтів. Кількість пацієнтів, які були підключені до джерел кисню у грудні, зросла на 4 тисячі порівняно з листопадом. Їх загальна кількість склала майже 50 тисяч. Це 69% від усіх пролікованих пацієнтів у грудні. У відділенні інтенсивної терапії медичну допомогу отримували понад 13 тисяч пацієнтів. Це — на 348 осіб госпіталізованих більше, ніж у листопаді. Зросла у грудні і кількість пацієнтів, які потребували підключення до апарату ШВЛ — з понад п’яти до понад шести тисяч осіб.  

Найбільше пацієнтів з коронавірусом у грудні госпіталізували у Києві — понад 6 тисяч, а також у Одеській області — 4 139 осіб, Дніпропетровській — 3 869 осіб, Харківській — 3 617 осіб.

Кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації, у грудні 2020 року зросла. У травні таких лікарень було 240. У вересні — 343, у листопалі — 458. На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів. 

У грудні було створено близько 300 нових медичних команд. А загалом у цьому місяці пацієнтам надавали стаціонарі медичну допомогу понад 3 тисячі команд, з яких 320 — неанестезіологічні. Середнє навантаження на одну медичну команду становило 23 пацієнти.

Найвище навантаження на Дунайську обласну лікарню на Одещині — 111 пацієнтів на 1 команду. Київська міська клінічна лікарня № 5 — 106 пацієнтів на 1 команду, Криворізька інфекційна лікарня № 1 — 106 та Одеська інфекційна лікарня  — 96 пацієнтів на команду.   Нагадаємо, що пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій у 2021 році:
— Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря. А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря. 
— Екстрену медичну допомогу у разі критичного стану. Зокрема, коли у людини спостерігаються утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. Якщо є потреба, транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. 
— Стаціонарну медичну допомогу. В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ.

Джерело інформації: 18 01 2021, https://nszu.gov.ua/novini/viplati-vid-nacionalnoyi-sluzhbi-zdorovya-majzhe-45-tis-grn-447