Влада, лікарі та громадськість у 23 регіонах України обговорили спільний досвід підвищення прихильності населення до вакцинації від COVID-19

Україна поставила собі за мету здійснити 48 млн щеплень проти COVID-19 до кінця 2021 року. Передусім, захисту потребують люди літнього віку, медичні працівники, зважаючи на ризики захворювання. Щоб досягти цих показників за якими стоїть життя та здоров’я мільйонів українців, ми повинні нарощувати темпи вакцинації. Цьому, зокрема, сприяє обговорення та поширення досвіду між регіонами, яке наразі триває в форматі круглих столів в усіх обласних центрах України. 

9-12 листопада до проведення круглих столів «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні» долучилися Дніпропетровська, Донецька, Луганська та Харківська області. Круглі столи стали містком між регіонами. 

Ці заходи, завданням яких є висвітлити приклади успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації пріоритетних груп – медичних працівників і осіб старше 60 років від COVID-19; розробити рекомендації в рамках співпраці для підвищення прихильності до вакцинації від COVID-19 населення області.

У Харківській області двома дозами щеплено 23% загального населення. Серед людей у віці 60+ двома дозами щеплено 24,1% населення, одну дозу отримали 33,4% осіб літнього віку. Це практично відповідає загальноукраїнським показникам.

Серед медиків повністю щеплені 61%, одну дозу отримали 77% медичних працівників.

Статистика Харківщини свідчить, що 92-97% госпіталізованих з коронавірусною хворобою пацієнтів – це невакциновані люди.

Щоб сприяти збільшенню охоплення вакцинацією, в області працює пересувний центр, мобільні центри вакцинації. Основним джерелом достовірної інформації для пацієнтів є лікар первинної ланки. Влада Харківщини закликає громадян свідомо ставитися до вакцинації як до механізму, який може запобігти ризикам (перевантаження системи охорони здоров’я, вигорання лікарів, втрати людей).

У області приватні клініки долучаються до вакцинації, в тому числі виїжджають до пацієнтів на вакцинацію від COVID-19 на соціальних засадах. 

“У мене великі сподівання на первинку, тому що, виходячи з реформи, яка реалізується, людина сама обирає сімейного лікаря. Якщо вона обирає для себе лікаря, то має певний рівень довіри до нього. Якщо цей лікар дасть настанову іти вакцинуватися, то люди будуть це робити”, – сказав під час круглого столу заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк. 

“Ми залучили багато приватних центрів до вакцинальної кампанії. У нас у місті понад 7 центрів, приватних клінік, які не тільки щеплюють у себе, але й виїжджають бригади і вакцинують. З однієї з таких потужних клінік приходив керівник й сказав, що не потрібно з цього грошей, що вони соціальна компанія і хочуть допомагати людям. Вони працюють на таких соціальних засадах і дають непогані результати”, – додав Директор департаменту охорони здоров’я Максим Хаустов.

Джерело інформації: 17 листопада 2021, https://moz.gov.ua/article/news/vlada-likari-ta-gromadskist-u-23-regionah-ukraini-obgovorili-spilnij-dosvid-pidvischennja-prihilnosti-naselennja-do-vakcinacii-vid-covid-19-