Проблемні та поточні питання організації й перепрофілювання роботи харківських лікарень під час пандемії обговорили сьогодні на пресконференції в Будинку рад, яка відбулася за участі заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача.
В якості спікерів виступили директор Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Юрій Сороколат, головний лікар Харківської обласної інфекційної клінічної лікарні Павло Нартов, заступниця керівника КП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Галина Салдан, головний лікар Обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Ірина Пирогова. Також були присутні депутати Харківської обласної ради.
Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач акцентував на проблемних моментах в організації роботи лікарень та навів дані щодо рівня захворюваності в регіоні, кількісні показники із забезпечення доступу до кисню важкохворих.
«Рівень забезпечення ліжками для хворих на COVID-19 в Харківській області в 11 разів менший, ніж, наприклад у Києві. В Харківській області розгорнуто 3367 ліжок, тоді як у Києві понад 36 тисяч. Низький відсоток ліжок, що під’єднані до кисневих магістралей, у нас – 26%, на Київщині – 43%, Закарпатті – 52%. За останніми стандартами цей показник має дорівнювати 80%. Найближчим часом мають працювати на прийом хворих дві залізничні лікарні, це дозволить організувати додаткові ліжка», – сказав Володимир Скоробагач.
Керівники медичних закладів поінформували, що наразі вирішується питання залучення кадрів та площ університетської клініки ХНУ імені Каразіна, інституту терапії імені Любові Малої, придбання кисневих діжок, щоб відійти від балонної системи. 700 додаткових ліжок для хворих на коронавірус забезпечить відкриття двох залізничних лікарень, однак, вважають лікарі, потрібно розглядати фінансування цих медичних установ з боку НСЗУ.
Питання залучення до лікування хворих студентів старших курсів медичних вишів та лікарів-інтернів також вирішується, однак інтерни, зазначають лікарі, мають право працювати виключно в якості медичних сестер.
Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, повідомив, що невдовзі до регіону надійдуть кошти у сумі 37 млн грн з державного фонду боротьби із COVID-19, відповідні постанови ухвалені на рівні КМУ та підтримані бюджетним комітетом Верховної ради України.
«В обласній інфекційні лікарні сьогодні 107 кисневих точок, у Чорнобильській – близько 100, міська лікарня №25 має лише 20. Цього недостатньо. Запевняю, що ці кошти спрямуємо на потреби тих лікарень, які найбільше потребують додаткового устаткування – кисневих трас та концентраторів. Харківська обласна рада робить усе можливе, щоб допомогти лікарям в нелегкій боротьбі зі страшною хворобою. Закликаю громадян дотримуватись маскового режиму, витримувати соціальну дистанцію, це вкрай важливо в тих умовах, в яких сьогодні усім нам доводиться жити та працювати», – сказав Володимир Скоробогач.
Джерело інформації: 20 жовтня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25065-volodimir-skorobagach-klyuchove-pitannya-sogodni-zbilshennya-tochok-dostupu-do-kisnyu-dlya-khvorikh-z-vazhkim-perebigom-covid-19