Запрацювала інтерактивна мапа для моніторингу наявності ліків від вірусного гепатиту С та В

Боротьба з гепатитами

Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) спільно з проєктом USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» презентували вебінструмент «Моніторинг наявності препаратів для лікування ВГС і ВГВ для дорослих та дітей», який дозволить громадянам, що потребують безкоштовного лікування, мати достовірну інформацію про наявність медичних препаратів у окремому закладі охорони здоров’я і, відповідно, стати на облік та отримати ці препарати.

Нагадаємо, що вірусні гепатити — це захворювання печінки запального характеру. Найнебезпечнішими є вірусні гепатити В та С, адже вони рідко мають гостру форму, тривалий час можуть протікати безсимптомно та проявитися уже на критичній стадії, коли печінка вражена вірусом надто сильно. Саме тому надзвичайно важливо регулярно тестуватися на вірусні гепатити та за змоги щепитися.

Шляхи передачі вірусного гепатиту залежать від його типу. Наприклад, віруси гепатиту А та Е мають фекально-оральний шлях передачі, а віруси гепатитів В, С та D передаються через пошкоджену шкіру або слизові оболонки під час контакту із інфікованою людиною. Більше про гепатити читайте за посиланням.Інструмент розроблений журналістською агенцією Texty.org.ua спільно з ЦГЗ і доступний на сайті Центру за посиланням: Моніторинг наявності препаратів для лікування ВГС та ВГВ для дорослих і дітей. 

Джерело та більше інформації: 20 05 2021, https://phc.org.ua/news/zapracyuvala-interaktivna-mapa-dlya-monitoringu-nayavnosti-likiv-vid-virusnogo-gepatitu-s-ta-v