200 аптек отримали понад 48,7 млн грн від НСЗУ за відпущені за електронним рецептом препарати інсуліну у жовтні

Инсулин

Це перші виплати, які Національна служба здоров’я здійснила аптекам за умовами договору про відшкодування вартості інсулінів. Програма забезпечення інсулінами перейшла до адміністрування НСЗУ з 1 жовтня. Упродовж жовтня аптеки погасили понад 124 тисячі електронних рецептів на інсулін. Станом на 8 листопада серед оплат у першій хвилі, найбільшу суму відшкодування отримав аптечний заклад ТОВ “Лідер-Захід” — майже 3,3 млн грн. Ця мережа має 61 аптеку, яка відпускає інсуліни у Львівській, Рівненській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. 20% місць відпуску ліків мережі працюють у селах та селищах.

“Механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну змінився. Вартість препаратів інсуліну аптекам тепер напряму відшкодовує Національна служба здоров’я України. Завдяки оплаті через єдиного закупівельника медичних послуг, всі аптеки, які співпрацюють за договором з НСЗУ, своєчасно та прозоро отримують оплати за відпущений інсулін. А пацієнти мають впевненість у доступі до важливих ліків упродовж всього місяця. Так, у жовтні майже 80 тисяч пацієнтів отримали інсуліни за електронним рецептом”, — зазначив т.в.о. Голови НСЗУ Дмитро Самофалов.

Джерело інформації: 08 11 2021, https://nszu.gov.ua/novini/pershi-oplati-za-insulin-nszu-viplatila-aptekam-487-mln-grn-666