3 1 грудня обласна клінічна лікарня зможе приймати хворих на COVID-19

Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач провів робочу нараду з керівниками медичних установ, які готуються до прийому хворих на коронавірсну хворобу. Зокрема, обговорили стан готовності клінічної лікарні на залізничному транспорті, Харківського обласного госпіталю ветеранів війни та обласної клінічної лікарні.

Володимир Скоробагач наголошує на необхідності чіткої організації роботи із підготовки медичних закладів, урахування усіх аспектів – від алгоритмів прийому пацієнтів, наявності кисневих точок до кваліфікованого персоналу.

Наразі тривають роботи із перепрофілювання офтальмологічного корпусу Харківської обласної лікарні. Вже майже завершено ремонтні роботи на другому поверсі, саме там, де планують розміщувати хворих з COVID та ковідною пневмонією.

Розпочато підведення кисневих точок до 57 ліжок. На території обласної лікарні є шеститонна киснева ємність. Розробляється логістика прийому важких хворих. На першому поверсі буде організовано приймальне відділення, приміщення для огляду пацієнтів, встановлено пандус для транспортування хворих. Готуються бригади лікарів, проводиться робота із середнім медичним персоналом щодо поводження з важкими хворими.

«Підготовка офтальмологічного корпусу Харківської обласної клінічної лікарні вже на завершальному етапі. Переконаний, що з 1 грудня відділення зможе прийняти майже 60 хворих.
Договір між залізничною лікарнею та НСЦЗУ, на жаль, досі не укладено. Там не вистачає медичного персоналу, лікарів, засобів захисту. Сподіваюся, що найближчим часом зможемо сприяти вирішенню й цих питань також. Спільно з керівниками профільних закладів і тих, які тільки організовують роботу, працюємо над тим, щоб медичні установи були укомплектовані кадрами, засобами захисту та необхідним пакетом ліків», — зауважив Володимир Скоробагач.

Джерело інформації: 17 листопада 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25236-3-1-grudnya-oblasna-klinichna-likarnya-zmozhe-prijmati-khvorikh-na-covid-19