Безоплатна діагностика для раннього виявлення РШМ

4 лютого року – Всесвітній день боротьби проти раку

Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення РШМ.
Одним з найдоступніших та ефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.
Проходити його доцільно в середньому раз на 3 роки. За наявності чинників ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік.

До факторів ризику можна віднести:
? куріння
? наявність ВІЛ-інфекції
? прийом кортикостероїдів
? часту зміну статевих партнерів без використання презервативів
? рак шийки матки у матері/бабусі/сестри
? ранній початок статевих стосунків (до 16 років)

❗ Звертаємо увагу, що ПАП-тест (онкоцитологію) можна пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ), безоплатно.
Найближчий такий заклад завжди можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.
❗ Нагадуємо, що до гінеколога жінка може звертатися без направлення.
❗Візит до гінеколога (зокрема, і дитячого), у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями, оплачує НСЗУ.
Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб. (Це візуальний огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу – ендоскопа).

❗ Пацієнтки після 50 років можуть пройти це діагностичне дослідження безоплатно. Проте жінці молодшого віку лікар також може виписати направлення на таке дослідження, якщо підозрюватиме новоутворення. У такому разі дослідження також буде оплачене Національною службою здоров’я України.
#ЗдоровішіРазом #ршм
Джерело – МОЗ України

Джерело інформації:

21 01 2023, https://labcenter.kh.ua/?p=29391