Безоплатна медична допомога в стаціонарі: що отримують пацієнти

Реформа медицины

Медичні послуги, яких потребують пацієнти при госпіталізації, є безоплатними для них, включно з хірургічними втручаннями, анестезією та реабілітацією в гострому періоді.

Пацієнти, які отримують медичну допомогу в умовах стаціонару, не повинні платити за процедури, аналізи, операції, ліки та харчування — за це вже заплатила НСЗУ. Перелік безоплатних послуг опублікований у відкритому доступі і з ним може ознайомитися кожна людина.

Так, лягаючи в стаціонар, пацієнти потребують терапевтичної допомоги або хірургічної. Якщо в планах немає хірургічних втручань, то медична допомога охоплює такі напрямки для дорослих та дітей: алергологія, гастроентерологія, гематологія, гінекологія, дерматовенерологія, ендокринологія, імунологія, інфекційні хвороби, кардіологія, неврологія, нефрологія, педіатрія, пульмонологія, ревматологія, терапія, токсикологія, фтизіатрія.

Якщо ж запланована операція, то безоплатна допомога охоплює такі напрямки: акушерство і гінекологія, комбустіологія, нейрохірургія, онкогінекологія, онкологія, онкохірургія, ортопедія, травматологія, отоларингологія, офтальмологія, проктологія, урологія, хірургія.

В обох випадках пацієнтам гарантуються усі необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, своєчасне знеболення, проведення інтенсивної терапії, харчування в умовах стаціонару. Для проведення операції пацієнти отримують також передопераційну підготовку, безпосереднє проведення хірургічних операцій, післяопераційний догляд, знеболення, інтенсивну терапію.

Медичний заклад забезпечує пацієнтів ліками, закупленими коштом державного бюджету чи за рахунок інших програм, а також ліками з Нацпереліку. Перевірити наявність ліків у закладі можна за цим посиланням.

Перелік безоплатних послуг при госпіталізації:
— Первинний огляд та визначення маршруту.
— Усі необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, спинномозкової рідини, тести на сифіліс, гепатити, ВІЛ, SARS-CoV-2, бактеріологічні дослідження тощо.
— Усі необхідні інструментальні дослідження: ЕКГ, УЗД, зокрема з доплерографією, ендоскопічні дослідження, КТ, МРТ та інші.
— Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
— Забезпечення ліками з Нацпереліку та закупленими коштом інших програм.
— Полегшення симптомів, нормалізація порушених процесів.
— Інтенсивна терапія при загрозливих для життя станах.
— Цілодобовий лікарський та медсестринський нагляд.
— Профілактика хвороб.
— Направлення в інші заклади чи підрозділи.
— Харчування в стаціонарі.

При хірургічних втручаннях до переліку входять додатково такі послуги:
— Передопераційний огляд.
— Проведення операції.
— Післяопераційний моніторинг та медикаментозна терапія.
— У разі злоякісного новоутворення — рішення онкологічного консиліуму щодо операції, гістологічне дослідження матеріалу, направлення пацієнтів на консиліум.
— Реабілітація в гострому періоді.

Список усіх послуг можна переглянути за посиланням (10 “Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах”, 11 “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”, файл “Специфікація”).

Джерело інформації:

22 02 2022, https://nszu.gov.ua/novini/bezoplatna-medichna-dopomoga-v-stacionari-shcho-otrimuyut-pa-708