Безперервний професійний розвиток медиків: понад 3 500 освітніх заходів у 2022 році

Більше ніж 3 500 заходів з безперервного професійного розвитку (БПР) лікарів були зареєстровані уповноваженою МОЗ організацією та проведені у 2022 році в Україні. Це заходи, що відповідають вимогам держави до заходів БПР, та базуються на принципах доказової медицини. Такі заходи проводяться для медичних професіоналів провайдерами БПР, що відповідають вимогам, визначеним постановою КМУ  № 725 від 14.07.2021р.

Навчаючись на таких заходах, медичні працівники підтримують відповідний рівень своєї фаховості, розвивають нові навички і компетенції та отримують знання, що допомагають їм надавати якісні медичні послуги населенню. Реформування системи БПР працівників сфери охорони здоровʼя здійснюється в Україні з 2019 року.

Постанова КМУ №725 від 14.07.2021р:

  • запроваджує ключові засади БПР та порядок проходження навчання в рамках БПР,
  • перераховує перелік заходів неформальної освіти, що можуть визначатись як БПР,
  • закладає правила гри на ринку надання освітніх послуг для провайдерів БПР.

У поточному році МОЗ продовжує працювати над нормативними документами, що розвиватимуть та врегульовуватимуть інші питання системи БПР.

Подібні системи уже давно функціонують у США, ЄС і Великій Британії та багатьох інших країнах світу для того, щоби гарантувати якісні освітні послуги медичним працівникам.

Джерело та більше інформації:

24 січня 2023, https://moz.gov.ua/article/news/bezperervnij-profesijnij-rozvitok-medikiv-ponad-3-500-osvitnih-zahodiv-u-2022-roci