Бюро ВООЗ в Україні та МОЗ відкрито всеукраїнську виставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч» до Дня універсального охоплення послугами охорони здоров’я

З нагоди Дня універсального охоплення послугами охорони здоров’я, який щороку відзначається 12 грудня, Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України було відкрито всеукраїнську виставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч». На виставці представлено світлини та історії медичних працівників з усієї країни, в яких вони діляться власним досвідом і розповідають про свої виклики та досягнення.

«Щодня медичні працівники стоять на захисті нашого життя й здоров’я, тому надважливо, аби вони мали гідні умови праці, отримували гідну заробітну плату, мали доступ до послуг з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, до освітніх можливостей, а також мали належний соціальний захист. Аби відзначити День універсального охоплення послугами охорони здоров’я та Міжнародний рік медико-санітарних та соціальних працівників 2021, Бюро ВООЗ в Україні організовано виставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч». Її мета – привернути увагу до досягнень працівників сфери охорони здоров’я в Україні, їх потреб, викликів, а також продемонструвати вплив пандемії COVID-19 на їх повсякденну роботу», — сказав доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні.

«Впевнений, що 2022 рік стане роком турботи про медичних працівників. Ми зацікавлені, щоб наші лікарі та медичні сестри відчували підтримку держави та впевненість у своєму майбутньому. І вже у бюджеті на наступний рік закладено фінансування для забезпечення ринкової заробітної плати нашим медикам. Наші лікарі завжди поруч, вони щоденно рятують тисячі українців, завдання держави забезпечити максимально комфортні умови праці та зробити працю медика престижною», — зауважив Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України.

Виставка проходить у рамках Міжнародного року медико-санітарних та соціальних працівників 2021, проголошеного ВООЗ на знак вдячності медичним працівникам за їх непохитну відданість у боротьбі з COVID-19 та іншими захворюваннями. Вона покликана підкреслити важливість універсального охоплення послугами охорони здоров’я та відзначити зусилля медичних працівників в Україні.

Серія із 12 постерів, на яких зображені світлини та історії українських медичних працівників, у рамках всеукраїнської виставки «Українські медики: ті, хто завжди поруч», представлена у будівлях Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України у Києві; в університетах та бібліотеках у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Ужгороді, а також на онлайн-платформах Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві й інших українських дипломатичних установ.

День універсального охоплення послугами охорони здоров’я, який відзначається у всьому світі 12 грудня, надає можливість нагадати про важливість забезпечення доступу до основних послуг з охорони здоров’я для всіх і всюди без створення фінансових труднощів. Дотримуючись принципу «нікого не залишити осторонь», закріпленого ООН у Порядку денному у сфері сталого розвитку до 2030 року, медичні працівники працюють щодня, щоб кожен міг отримати своєчасні та якісні послуги з охорони здоров’я, а також доступ до інформації та ефективних лікарських засобів. Кожен голос, який звучить у цій виставці, закликає бути уважними до потреб пацієнтів і підтримувати їх, забезпечуючи доступну та якісну медичну допомогу.

Виставка організована Бюро ВООЗ в Україні за фінансової підтримки ВООЗ та Європейського Союзу (ЄС) в рамках ініціативи ВООЗ та ЄС щодо розвитку системи охорони здоров’я в Україні; Великого Герцогства Люксембург та Європейського Союзу в рамках Партнерства ЄС-Люксембург-ВООЗ задля універсального охоплення послугами охорони здоров’я, а також Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Для довідки:

Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я – концепція, яка передбачає отримання  всіма особами та спільнотами у всьому світі доступу до послуг з охорони здоров’я, не відчуваючи фінансових труднощів. Досягнення універсального охоплення послугами охорони здоров’я є одним із завдань, яке держави-члени ООН поставили під час ухвалення у 2015 році Цілей сталого розвитку та Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року.

Джерело інформації: 13 грудня 2021? https://moz.gov.ua/article/news/bjuro-vooz-v-ukraini-ta-moz-vidkrito-vseukrainsku-vistavku-ukrainski-mediki-ti-hto-zavzhdi-poruch-do-dnja-universalnogo-ohoplennja-poslugami-ohoroni-zdorov’ja