Через дефіцит плазми та крові, харків’ян закликають ставати донорами (відео)

У Харківському обласному центрі збору та переробки плазми заявили: кількість охочих здати компоненти крові знизилася у 3-4 рази.

19-річний Владислав вперше прийшов здавати плазму. Хлопець вважає: важливо поповнювати запаси донорського біологічного матеріалу, особливо у період карантину. Адже кількість людей, що потребують ліків та переливання не зменшується.

Владислав, донор

Много людей болеют в наше время. По этому им нужна кровь. А как добросовестный гражданин Украины я хочу помочь как детям так и взрослым.

Харків’янка Марина також вперше зголосилася стати доноркою. Жінка запевняє: вже давно хотіла здавати кров та плазму, але раніше на це не вистачало духу.

 

Марина, донорка

На работе попросили, предложили. И я подумала: “Почему бы и нет?”. Если бы так за ручку не привели я бы до сих пор и не решилась. А вдруг кому-то действительно нужна будет моя помощь? Всегда нужно людям помогать.

Про дефіцит донорської крові зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

Ми звернулися до голів обласних державних адміністрацій з проханням забезпечити прийом спеціалізованими установами та закладами переливання крові осіб, які виявили бажання бути донорами з мінімальним контактом таких осіб між собою. Також важливо, щоб було організовано транспортування осіб, які виявили бажання бути донорами, до спеціалізованих установ.

 

За дві доби до здачі крові необхідно відмовитися від алкоголю та ліків, за день – від смаженої, жирної, гострої та копченої їжі. Також треба випити понад 2 літри води. Зранку перед донацією варто поснідати кашею без масла та солодким чаєм. Якщо людина здає біологічний матеріал вперше, то спочатку необхідно пройти реєстрацію.

Обов’язковою процедурою є клінічний аналіз крові з пальця та визначення її групи. Адже донором не може стати особа, яка хворіла на гепатити, ВІЛ та СНІД. Також необхідно пройти обстеження у лікаря-терапевта. Якщо людина здорова, його супроводжують до буфету за солодким чаєм та печивом. Лише після цього можна здавати плазму чи кров.

Олександр Шемаєв, кореспондент

Процедура триває від 30 до 40 хвилин. Ось цей апарат відокремлює кров від плазми. Потім зайві компоненти крові повертають до організму донора. Стандартна порція зібраної плазми складає від 180 до 220 мілілітрів.

Директорка обласного центру заготівлі та переробки плазми Галина Сіроштан розповідає: можуть відбирати кров та плазму у людей, які перехворіли на новий коронавірус, аби проводити досліди та працювати над створенням ліків. Також жінка додає: через карантин кількість донорів зменшилася у ((3-4)) три-чотири рази.

Галина Сіроштан, директорка Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми “Харків-Плазма”

За два останні дні є якась активність донорів, але це донори яких ми залучаємо із промислових підприємств, із супермаркетів, які працюють на території міста Харкова, деякі студентства. Донорам, які приходили до нас неодноразово, ми розсилаємо СМСки та запрошуємо на донацію.

Галина Сіроштан додає: центр долучився до благодійної акції “Довези донора”. Організували безкоштовне транспортування охочих здати плазму крові.

Джерело інформації:

22 04 2020, https://www.objectiv.tv/objectively/2020/04/22/cherez-defitsit-plazmi-ta-krovi-harkiv-yan-zaklikayut-stavati-donorami-video/