У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 10 травня 2010 року №64/255 в Україні з 2015 року започатковано проведення щорічних Тижнів безпеки дорожнього руху.
На використання доручення Віце-прем’єра України П.Розенка від 27.12.2016 року №2571/5/1-16 і Загального плану заходів, затвердженого 15 березня 2017 року заступником Міністра охорони здоров’я України з питань Європейської інтеграції О.В. Сивак. Четвертий глобальний тиждень безпеки дорожнього руху проводиться в нашій країні з 8 по 14 травня 2017 року.
Під час проведення Тижня головну увагу доцільно зосередити на ключових факторах скоєння смертельних ДТП та дорожньо-транспортного травматизму.
Рівень дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків в Україні найгірший серед країн Європи, що наносить непоправних людських та економічних втрат країні. Щороку на автошляхах України гине понад 4000 осіб та більш ніж
30000 людей отримують травми, дорожньо-транспортні пригоди є першою за поширеністю причиною смерті молоді від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.
Щорічні економічні втрати України від дорожньо-транспортних пригод, за оцінками Всесвітнього банку, оцінюються в 4,5 млрд. доларів США або приблизно 3,4% ВВП країни.
Мета тижня безпеки дорожнього руху – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства, на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та за для пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху усіма його учасниками.
Згідно статистики Департаменту ДАЇ Міністерства внутрішніх справ України за I квартал 2017 року на шляхах України зареєстровано 37837 ДТП, під час яких травмовано 6280 осіб, 555 осіб – загинуло. У Харківській області зафіксовано 3027 ДТП, внаслідок чого 391 особа травмована, 31 – загинула.
На сьогодні інфраструктура безпеки дорожнього руху відстає від темпів зростання інтенсивності руху, але ще більшими є інертні психологічні установки населення на безпечну поведінку на дорозі. Незнання, безпечність, недисциплінованість залишаються постійними причинами трагічних випадків на дорогах. Тому одним із напрямків у попередженні дорожньо-транспортного травматизму є удосконалення профілактичної та освітньої роботи у сфері безпеки дорожнього руху.
Перші хвилини будь-якої надзвичайної ситуації, дорожньо-транспортної пригоди, коли необхідна медична допомога, часто є вирішальним. І в таких випадках життя потерпілого залежить саме від тих людей, які першими опиняються на місці події. Міністерство охорони здоров’я з урахуванням міжнародного досвіду розробило та затвердило нові навчально-тренувальні програми з надання до медичної допомоги для співробітників поліції, працівників ДСНС, Національної гвардії, водіїв. Здобуття знань і освоєння необхідних навичок допомагатимуть особам без медичної освіти рятувати та підтримувати життя постраждалих до приїзду медиків.
Більш безпечні дороги для всіх – це більш безпечні дороги і для дітей.
У Глобальному плані Десятиліття дій по забезпеченню дорожньої безпеки
2011-2020 підкреслюється, що є необхідним з метою забезпечення дорожньої безпеки для всіх. ООН та ВООЗ наголошують на 10 стратегіях забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей: контроль швидкості, скорочення випадків керування транспортними засобом в стані сп’яніння, використання захисних касок велосипедистами та мотоциклістами, використання спеціальних сидінь для перевезення дітей в автомобілі, поліпшення здатності дитини бачити і бути видимими, посилення дорожньої інфраструктури, пристосування конструкції автомобіля, зменшення ризиків для молодих водіїв, надання належної допомоги постраждалим дітям, спостереження за дітьми поблизу доріг.
Відповідно до статті 3 « Державне управління у сфері дорожнього руху», Закону України «Про дорожній рух» пропонуємо організувати та провести інформаційно-просвітні заходи з питань медичного забезпечення безпеки дорожнього руху до Тижня безпеки дорожнього руху, залучивши до участі в них районні держадміністрації, відділи внутрішніх справ, відділи освіти, засоби масової інформації.