Цукровий діабет – не вирок!

цукровий діабет

Цукровий діабет сьогодні – одна із провідних медико-соціальних проблем. Мільйони людей (2-3% від усього населення планети) страждають на це захворювання.

Цукровий діабет (ЦД) посідає третє місце у світі після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Кількість хворих на ЦД у нашій країні перевищує 1 млн. осіб.

Причиною виникнення діабету є порушення вуглеводного обміну в організмі. Підшлункова залоза не здатна утворювати необхідну кількість інсуліну або виробляти інсулін потрібної якості.

Сприяють розвитку хвороби недостатнє фізичне навантаження, гіпертонія, захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, незбалансоване харчування та ін.

Головна ознака цукрового діабету збільшення рівня глюкози в організмі і виведення його із сечею.

За відсутності лікування, хвороба швидко прогресує та може призвести до тяжких ускладнень –  втрата зору в наслідок ураження судин сітківки ока, а також ураження ниркових клубочків з порушенням функції нирок і розвитком ниркової недостатності.

Виявлення цукрового діабету на ранній стадії та адекватне лікування запобігає розвитку ускладнень. Регулярно перевіряйте свій рівень цукру в крові, якщо:

  • Вам за 40;
  • Ви маєте зайву вагу;
  • Серед Ваших родичів є хворі на діабет.

Кожна людина повинна раз на рік робити аналіз крові «на цукор». Нормальний рівень цукру у крові – не більше ніж 6,1ммоль/л.

Кращою профілактикою діабету може бути здоровий спосіб життя: раціональне повноцінне харчування, зменшення споживання солодощів, регулярні фізичні навантаження, підтримання і контролювання ваги тіла, відмова від шкідливих звичок, обов’язкові профілактичні обстеження.