До 1 грудня в області буде втілено 13 медичних мінігрантів

Медицина

Під головуванням Сергія Чернова, голови Харківської обласної ради, відбулося онлайн-засідання Ради партнерів-бенефіціарів Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді».

В рамках виконання Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» передбачена програма мінігрантів. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн, з них грантові кошти – понад 2,1 млн грн, спіффінансування з обласного бюджету – 868,3 тис грн, власні кошти конкурсантів – 649,1 тис грн.

Другий етап програми мінігрантів розпочався 10 квітня 2020 року. Було подано 51 проєктну заявку:

  • 24 від центрів первинної медичної допомоги;
  • 24 від органів місцевого самоврядування;
  • 3 від лікарів приватної практики сімейної медицини (ФОП).

Загальна сума проектів, що були заявлені, 12,6 млн грн, у тому числі кошти гранту 10,5 млн.грн.

Оцінювання у рамках другого етапу тривало до 17 травня поточного року. Конкурсним комітетом визначено 13 проєктів з 51 поданого на загальну суму понад 3,3 млн грн. Частка грантових коштів – майже 2,9 млн грн. Вперше серед проектів-переможців 1 проєкт лікаря приватної практики сімейної медицини (ФОП).

«Кошти, які отримує регіон в рамках діючого Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», є інвестиціями, які мають вагоме значення для розвитку соціальної інфраструктури Слобожанщини. Отже, співфінансування цих проектів з обласного бюджету варто виконати у повному обсязі, навіть в сьогоднішніх умовах, коли відбувається перегляд пріоритетів розподілу коштів на соціальні проекти у тому числі», – зауважив голова обласної ради.

Також Сергій Чернов висунув пропозицію, щоб інформація про хід реалізації проектів-переможців щомісяця надходила до членів Ради партнерів-бенефіціарів Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» з метою контролю ефективного використання коштів.

В рамках реалізації проєктів передбачено наступні заходи:

  • 75 одиниць медичної та фізіотерапевтичної апаратури та обладнання;
  • 23 одиниці обладнання для лабораторних досліджень;
  • придбання легкового автомобіля для лікаря-педіатра.

Проєкти повинні бути реалізованими до грудня поточного року.

З переліком переможців конкурсу мінігрантів можна ознайомитися за посиланням.

Довідково: Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. Реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Проект втілюється Харківською обласною радою у партнерстві з ГО «Агенція Змін «Перспектива», ГС «Українсько – Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання мінігрантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

Джерело інформації:

20 травня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/24096-do-1-grudnya-v-oblasti-bude-vtileno-13-medichnikh-minigrantiv