До медичних закладів надійшли апарати УЗД, спеціалізований транспорт, операційні столи

Ще 10 автомобілів для транспортування вакцин від ЮНІСЕФ надійшли в регіони. Це вже друга партія таких транспортних засобів, які отримали Центри контролю й профілактики хвороб (ЦКПХ) від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Першу партію з 10 автомобілів-рефрижераторів доставили наприкінці серпня.

Другу партію транспортних засобів отримали ЦКПХ Вінницької, Волинської, Житомирської, Кіровоградської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей. Загалом ЮНІСЕФ передав Україні 30 автомобілів для всіх регіонів. Усі вони оснащені спеціальним холодильним обладнанням із об’ємом для транспортування вакцин 4 куб. м за температурного режиму +2…+8 С°. Це дозволить доставляти необхідний запас вакцин до будь-якого закладу охорону здоров’я в межах області.

Також ще 57 операційних столів для загальної хірургії та 14 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) для дітей та новонароджених придбали Медичні закупівлі України за кошти, зібрані через фандрейзингову платформу UNITED24. Загальна сума закупівлі становить 69,4 млн грн.

У межах гуманітарної допомоги за 2022 рік медичні заклади України отримали 137 апаратів ультразвукової діагностики.

До прикладу, один із них – апарат Ultrasound.Це компактний апарат з конвексним, лінійним і фазованим датчиками. Конвексний датчик призначений для проведення ультразвукових досліджень внутрішніх органів (шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи), суглобів (плечові, кульшові) тощо. Лінійний датчик використовується для візуалізації  невеликих суглобів, судин, щитоподібної та молочних залоз. За допомогою фазованого датчика проводять кардіологічні дослідження.

Швейцарська благодійна асоціація «Free Ukraine» («Вільна Україна») в рамках своєї гуманітарної ініціативи з розбудови національної системи медицини катастроф передала Україні 30 нових евакуаційних автомобілів на базі позашляховиків Toyota Land Cruiser J78.

Джерело інформації: за даними матеріалів МОЗ України