До програми «Здоров’я Слобожанщини» планують внести зміни стосовно лікування орфанних хворих

28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань

Питання розглянули 26 лютого під час засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань охорони здоров’я материнства і дитинства.

Виступаючи на комісії, радник голови Харківської ОДА Михайло Черняк наголосив на важливості програми, реалізація якої протягом попередніх років дозволила, зокрема, забезпечити медичні заклади регіону обладнанням та провести ремонти.

Зміни, які пропонується внести до Комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2021-2022 роки, дозволять фінансувати заходи з лікування онкологічних та орфанних захворювань. Це важлива складова надання повноцінної допомоги жителям області.

«Сьогодні Харківщина з її навчальною, академічною, науковою та клінічною базами повинна задавати тренди в країні. Щоб запрацювала медична система, починаючи з первинної ланки й до надання профільної медичної допомоги, потрібно грамотно здійснювати адміністрування цих процесів», — сказав Михайло Черняк.

Він також додав, що пропозиції депутатів будуть враховані та доопрацьовані профільним департаментом.

Також під час засідання обговорили питання використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової допомоги медичним та іншим працівникам  комунальних закладів охорони здоров’я, які захворіли на COVID-19. Говорили й про розвиток системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню області та внесення змін до регіональної цільової програми «Здоров’я сім’ї» Харківської області.

У МОЗ розповіли про перебіг вакцинації в Україні

26 лютого 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/107446

За дві доби щеплення проти COVID-19 отримали 1338 осіб.

Це лікарі, що працюють з хворими на коронавірус, та військові в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Такі дані під час брифінгу оприлюднив заступник Міністра охорони здоров’я України — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Літак з вакцинами приземлився у вівторок, а вже в четвер у кожній з областей України, а також в зоні проведення Операції об’єднаних сил зроблено перші щеплення медикам, які рятують життя українців у ковідних лікарнях, та нашим військовослужбовцям, котрі захищають кордони країни», – зазначив Віктор Ляшко.

За добу 25 лютого зроблено 1179 щеплень проти COVID-19. Серед них 792 чоловіки та 387 жінок. Найбільша кількість вакцинованих за добу – у Черкаській, Тернопільській областях та в м. Києві. У всіх трьох регіонах вакцинувалося по 90 осіб. Загалом же найбільше вакцинованих – у Черкаській області, де встигли щепити вже 170 осіб.

Джерело інформації: 26 лютого 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/107451