Документи про вакцинацію, що пред’являються на кордоні, мають містити достатню інформацію

Держприкордонслужба надає роз’яснення.

Нагадаємо, відповідно до змін, іноземним громадянам та особам без громадянства для в’їзду в Україну (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового поліса страхування від COVID-19, відтепер необхідно мати або негативний результат ПЛР, чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

Тож яким обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон. 

ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ АНТИГЕНА КОРОНАВІРУСУ SARS-COV-2 має містити таку інформацію:

повне ім’я та прізвище особи пацієнта;

щодо дослідження: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо);

тип дослідження (immunochromatographic testing, immunochromatography assay, «ICA», «Lateral flow assay», «LFT», «rapid antigen test» тощо);

дату та час забору матеріалу;

результат тесту (negative, not detected);

країну проведення дослідження;

назву закладу, що видав результат тесту;

унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).

Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено тестування.

ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ОТРИМАННЯ ПОВНОГО КУРСУ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 має містити наступну інформацію:

повне ім’я та прізвище, дату народження, стать, громадянство та підпис пацієнта, номер документу (там, де застосовується), що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний номер тощо);

назву вакцини, дати введення, назву виробника та серії виробництва;

назву захворювання, проти якого отримано курс вакцинації;

підпис та печатку лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.

Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено вакцинацію від COVID-19.

Такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону.

Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:

BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);

AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);

Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);

Ad26.COV2.S виробництва Janssen;

mRNA-1273 виробництва Moderna;

SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;

SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК). «За останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною «Спутник V». Наголошуємо, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки ця вакцина не включена до переліку ВООЗ», — додають прикордонники.

Джерело інформації: 10 червня 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/109855