Другий рік поспіль середній рівень охоплення рутинними щепленнями дітей зберігається на рівні 80 %

До Національного календаря профілактичних щеплень внесені щеплення від 10 інфекційних хвороб. Усі вакцини безпечні, зареєстровані та дозволені до використання в Україні. Щеплення, внесені до Календаря, можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація.

Попри це, а також незважаючи на можливі наслідки перенесення небезпечних хвороб, другий рік поспіль в Україні середній рівень охоплення рутинними щепленнями дітей зберігається на рівні 80 % (дані Центру громадського здоров’я).

Така ситуація становить загрозу безпеці громадського здоров’я, наслідки чого вже почали з’являтися: наприкінці минулого року в Україні підтверджено перший з 2015 року випадок паралічу в дитини, спричинений вірусом поліомієліту. Ще один випадок зареєстрували у 2022 році.

Тож дуже важливо перевірити вакцинальний статус своїх дітей і захистити їх від небезпечних захворювань.

Якщо якась із доз щеплення була пропущена, незалежно від того, скільки часу минуло, не потрібно починати курс вакцинації спочатку. Необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком із дотриманням мінімальних інтервалів. Якщо ввести чергову дозу вакцини з меншим, ніж мінімальний, інтервалом, вона не зарахується.

Чи має ваша дитина всі щеплення за Календарем відповідно до віку? Перевірте самі або зверніться до свого лікаря. Вакцинація рятує здоров’я, а іноді — і життя!

Джерело інформації: 31 січня 2022, https://moz.gov.ua/article/news/drugij-rik-pospil-serednij-riven-ohoplennja-rutinnimi-scheplennjami-ditej-zberigaetsja-na-rivni-80%e2%80%89