Експерти та лікарі фіксують перші прояви стабілізації ситуації щодо поширення COVID-19

Коронавирус

Про це заявив сьогодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.  

За словами прем’єр-міністра, протягом останніх трьох днів спостерігається зменшення кількості нових випадків захворювань та госпіталізації хворих на ковід у тих регіонах, що першими потрапили до «червоної зони». Мова йде про Волинську, Дніпропетровську, Запорізьку, Луганську, Харківську, Херсонську та Чернівецьку області. 

Однак ситуація загалом по країні залишається складною й більшість областей України перебуває у «червоній зоні». З понад 76 тисяч лікарняних ліжок, виділених для хворих на ковід, зайняті наразі майже 52 тисячі. 

«Кожного дня ми збільшуємо кількість ліжкомісць та забезпечуємо лікарні додатковим киснем, – говорить  Денис Шмигаль, – наші лікарі працюють у форматі 24/7 задля того, щоб врятувати якомога більше життів». 

При цьому майже 98-99 % хворих, що перебувають у реанімаційних та інтенсивних відділеннях, є невакцинованими. Статистика останнього тижня свідчить, що 9 із 10 пацієнтів, які потрапляють у лікарню з коронавірусною інфекцією, не були щеплені. 

Тому прем’єр-міністр України закликав «робити щеплення, адже це рятує життя». Денис Шмигаль висловив сподівання, що вже до кінця цього тижня будуть вакциновані 40 % дорослого населення України принаймні однією дозою вакцини. 

За даними МОЗ станом на 9 листопада в Україні хоча б одне щеплення від COVID-19 отримали 11 697 386 людей, 8 154 792 — пройшли повний курс антиковідних щеплень. 

Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається силами мобільних бригад з імунізації, пунктів щеплень та центрів масової вакцинації. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/

Пам’ятайте, вакцинація убезпечить вас від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19. Записуйтеся на щеплення щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також – людей поруч.

Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua. 

Джерело інформації: 10 листопада 2021, https://moz.gov.ua/article/news/eksperti-ta-likari-fiksujut-pershi-projavi-stabilizacii-situacii-schodo-poshirennja-covid-19-