Грип та ГРВІ: чому не варто лікуватися самостійно?

А Ви теж звикли лікувати «звичайну застуду» самостійно?

Захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (далі – ГРВІ) стає однією з основних тем у обговоренні з наступом холодів. Щорічно близько 20–25 мільйонів українців хворіють на грип та інші ГРВІ. А який відсоток хворих звертається до лікаря при появі перших клінічних симптомів ГРВІ?

Слід пам’ятати, що не так страшна хвороба, як її наслідки. Наприклад, приблизно у 20% дітей ГРВІ викликають ускладнення з боку різних органів та систем, а найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

Перш за все, варто знати, що багато методів лікування грипу та ГРВІ, які часто використовуються для самолікування, у кращому випадку не допомагають, а в гіршому ще й шкодять. Так, приймання антибіотиків, які хворий сам собі призначає, шкідливе, адже антибіотики можуть знищити лише бактерії, а не віруси. Дехто намагається одужати, приймаючи великі дози препаратів, які знімають симптоматику «застуди». Проте, ці засоби створюють значне навантаження на серце та печінку. А лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі спиртові компреси, трав’яні відвари, чаї та настоянки на віруси грипу та ГРВІ не діють.

Правильне лікування, з урахуванням співвідношення «ризик-шкода», може призначити тільки лікар! Бережіть себе, не займайтеся самолікуванням та своєчасно, при перших ознаках захворювання звертайтеся до лікаря!

Джерело інформації:

19 01 2023, https://labcenter.kh.ua/?p=29333