Громади навчаються керувати медичними закладами

article348101

Серед учасників сьогоднішнього онлайн-семінару, організованого Проєктом «U-LEAD з Європою», представники органів місцевого самоврядування Харківської, Сумської, Донецької, Луганської областей та керівники закладів охорони, що належать громадам цих регіонів. Розглядали вплив реформи децентралізації на сектор охорони здоров’я, а саме виклики та рішення для громад.

Метою заходу є посилення компетенцій органів місцевого самоврядування й управлінців закладів охорони здоров’я щодо організації спроможної медичної мережі. А також забезпечення належного рівня надання первинної та вторинної допомоги на рівні громад.

Серед ключових завдань вебінару – ознайомлення з кращими практиками організації та надання медичної допомоги в громадах, привернення уваги до необхідності розвитку громадського здоров’я.

В ході заходу розглянули експертну думку щодо алгоритму створення самостійного закладу первинної медичної допомоги (ПМД) у громаді та створення спроможної мережі подібних медустанов на рівні громад. Зокрема йшлося про міжмуніципальне співробітництво у сфері охорони здоров’я. Питання, що ставили в ході семінару керівники медичних установ та представники територіальних громад, здебільшого стосувалися забезпечення якісних послуг на первинній та вторинній ланці медицини, спроможності громад, до управлінні яких передаються заклади охорони здоров’я в регіонах та нових можливостей для розвитку.

Джерело інформації: 20 січня 2021, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25712-gromadi-navchayutsya-keruvati-medichnimi-zakladami