Харківська медична академія післядипломної освіти планує реорганізувати свою діяльність

Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян провів робочу зустріч з виконуючим обов’язки ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти, професором Олександром Сердюком.

Обговорили можливості та доцільність перепрофілювання установу у зв’язку з вимогами медичної реформи, а також баченням НСЗУ.

Як повідомив Олександр Сердюк, сьогодні у ХМАПО працюють 140 професорів та понад 500 наукових співробітників. Тож, за словами керівника, актуальним є питання оплати праці цих людей, важливою частиною діяльності яких є лікування пацієнтів, а також робота клінічних кафедр на базі лікарень.

«Необхідним для підготовки лікаря є проходження інтернатури. Ми готуємо фахівців за 33 спеціальностями. Лікувальна діяльність – невід’ємна складова педагогічного процесу. Як можна навчити хірурга оперувати суто теоретично?

Вважаю, що в умовах реформування, коли, наприклад, лікар, який є викладачем Академії, оперує на базі лікарні, має отримати ключ від НСЗУ. Це важливе питання, які потрібно вирішити. Адже стикаємося з проблемою оплати праці наших фахівців.

Тож доцільно, враховуючи ті вимоги, які ми маємо виконувати перед НСЗУ, змінити структуру академії, перетворивши її на, скажімо, Слобожанський медичний університет, у структурі якого буде коледж, інститут та інтернатура. Вже сьогодні у нас навчається 350 іноземних інтернів», – зауважив Олександр Сердюк.

Така структура, на думку керівника установи, дозволить формувати медичні кадри на базі одного навчального закладу, що значно поліпшить якість підготовки середнього персоналу й лікарів.

Крім цього, вважає професор, необхідно досягнути консенсусу щодо питання діяльності клінічних кафедр на базі низки діючих лікарень, у тому числі Онкологічного центру, оскільки підготовка лікаря, який може діагностувати захворювання на ранньому етапі, враховуючи зростання кількості таких патологій, вбачається надважливим завданням.

«На виконання низки законодавчих актів Харківською медичною академією післядипломної освіти розроблено проєкт договору про співпрацю між академією та закладом охорони здоров’я, – говорить Олександр Сердюк.

У зв’язку із цим, просимо погодити укладання договорів про співпрацю між Харківською медичною академією післядипломної освіти та закладами охорони здоров’я, які підпорядковані Харківській обласній раді».

Голова обласної ради Артур Товмасян запевнив співрозмовника, що усі викладені пропозиції та офіційні листи від Харківської медичної академії післядипломної освіти будуть ретельно проаналізовані та розглянуті на засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

«У галузі медицини наразі маємо чимало проблемних моментів: від фінансування закладів охорони здоров’я до підготовка кваліфікованих лікарів різних профілів, у тому числі й сімейних. Для області ключове значення має забезпечення кваліфікованими кадрами, насамперед, сільської місцевості. Як голова обласної ради, усі пріоритетні питання розвитку регіону, у галузі медицини передусім, триматиму під особистим контролем», – зауважив Артур Товмасян.

Довідково: Харківська медична академія післядипломної освіти (ХМАПО) проводить підготовку лікарів та провізорів в інтернатурі, на циклах спеціалізації, передатестаційних циклах та циклах тематичного удосконалення за 109 спеціальностями.

В медичному коледжі ХМАПО проводиться підготовка молодших спеціалістів та бакалаврів за спеціальністю «Сестринська справа» як для України, так і для далекого зарубіжжя.

Джерело інформації: 20 січня 2021, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25711-kharkivska-medichna-akademiya-pislyadiplomnoji-osviti-planue-reorganizuvati-svoyu-diyalnist