Хірургічні операції у стаціонарних умовах у ПМГ-2021: внесено нові пропозиції до пакету

Медичні експерти переконані, що рішення щодо обсягів та послідовності етапів оперативного лікування має приймати мультидисциплінарна онкологічна команда.

У Національній службі здоров’я України відбулося друге засідання Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Науковці, провідні лікарі-хірурги, керівники медичних закладів з різних областей України обговорили питання щодо нових вимог. Серед медичних експертів Робочої групи, зокрема, директор ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України», д.мед.н., професор Дмитро Заболотний, професор кафедри соціальної медицини, управління та бізнесу в охороні здоров’я Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України Олег Короп, головний лікар, лікар-хірург хірургічного відділення  КНП «Іллінецька центральна районна лікарня» Іллінецької районної ради Микола Масленчук, директорка КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради Інна Холодняк, заступник головного лікаря з питань експертизи якості медичної допомоги  Київського міського клінічного онкологічного центру Олександр Войтко, генеральний директор КНП «Носівська ЦРЛ ім. Ф.Я. Примака» Носівської районної ради  Руслан Шульга та інші фахівці медичної галузі.

Експерти запропонували включити до нових вимог:
— проведення додаткових лабораторних досліджень щодо тропоніна, лактату, прокальцитоніна,  рівня D-димера та  газовий склад та кислотно-основний стан  крові;
— проведення інструментальних досліджень, зокрема, УЗД з доплерографією;
— наявність рішення мультидисциплінарного онкологічного консиліуму до планового оперативного втручання з приводу злоякісного новоутворення та інші.

Голова Робочої групи за напрямом за напрямом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах кандидат медичних наук Світлана Дудник: “НСЗУ – як стратегічний закупівельник, зосереджується на специфікаціях та умовах закупівлі медичних послуг. Ми обговорюємо вимоги до кількості фахівців, переліку обладнання в закладі за місцем надання послуг. 

Передусім, орієнтуємося на чинну нормативно-правову базу й вітчизняні галузеві стандарти, вивчаємо світовий досвід, кращі практики з доведеною ефективністю, оскільки українську медицину потрібно виводити на вищий рівень. При цьому НСЗУ не відривається від реальності й враховує можливості вітчизняної системи охорони здоров’я, стан її ресурсного забезпечення за різними видами надання медичної допомоги. Коли виникають спірні моменти, додатково й детально аналізуємо ці питання. Для НСЗУ важливо системно підійти до напрацювання специфікацій, оскільки субстандартна медична допомога призведе до значних фінансових втрат для системи охорони здоров’я й колосальних збитків для економіки держави для подолання наслідків неякісного лікування. 

Для НСЗУ важливо почути думку експертів, які є професіоналами своєї справи. Ми отримали від них багато пропозицій, шукаємо спільні рішення. Хоча треба чітко розуміти — саме на НСЗУ та МОЗ покладається вся відповідальність з реалізації Програми медичних гарантій”.

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Джерело інформації: 25 11 2020, https://nszu.gov.ua/novini/hirurgichni-operaciyi-u-stacionarnih-umovah-u-pmg-2021-vnese-395