Європейські країни прийняли план дій у сфері цифрової охорони здоров’я

Міністри охорони здоров’я та делегати з 53 держав-членів ВООЗ прийняли перший в історії Регіональний план дій у сфері цифрової охорони здоров’я, головна мета якого – сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії для покращення здоров’я та добробуту людей.

На зустрічі 12 вересня 2022 року під час 72-ї сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ міністри та делегати ухвалили резолюцію, в якій визнано вирішальну роль і потенціал цифрових інструментів у секторі охорони здоров’я, у тому числі з урахуванням досвіду щодо протидії пандемії COVID-19.

Новий план дій заснований на використанні цифрових інструментів для покращення якості медичних послуг, захисту людей від надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, сприяння здоров’ю та добробуту.

«Україна долучається до європейських стандартів у сфері цифрової медицини, – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич. – Ключовий успіх реалізації найамбітніших цифрових проєктів – цифрові компетентності всіх користувачів системи як медичних працівників, так і пацієнтів, а також бажання постійно розвиватися і вдосконалюватися».

Цифрова охорона здоров’я підтримуватиме розвиток і поширення телемедицини, щоб забезпечити людей якісними медичними послугами незалежно від того, де вони живуть, штучного інтелекту та інших засобів, що сприятимуть.

Джерело інформації:

14 вересня 2022, https://moz.gov.ua/article/news/evropejski-kraini-prijnjali-plan-dij-u-sferi-cifrovoi-ohoroni-zdorov’ja