Ігор Кузін: Можемо робити до 400 тисяч щеплень від COVID-19 за добу

Наявні інфраструктурні можливості дозволяють задовольнити попит на вакцинування проти коронавірусної інфекції, що почав активно зростати серед громадян України, особливо в регіонах із червоним рівнем епіднебезпеки. 

Про це заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів у інтерв’ю для “Укрінформ”. 

“У тих регіонах, де зараз вводиться “червона зона”, – просто вакцинальний бум, і дійсно, майже на 50 % зростає кількість звернень і до пунктів щеплень, і до центрів вакцинації, – сказав Ігор Кузін. – Натомість наші інфраструктурні можливості вже зараз розраховані на 350-400 тис. щеплень на добу і мають резерв для збільшення у разі виникнення такої потреби. Якщо ми будемо бачити, що черги надвеликі та є проблеми з організацією процесу, тоді будемо ініціювати додавання нових центрів вакцинації населення”. 

Міністерство охорони здоров’я щодня працює над розширенням кількості локацій із надання послуг із вакцинації та над підвищенням їх ефективності. Так, за словами головного санітарного лікаря, якщо раніше один пункт робив у середньому 20 щеплень за добу, то зараз цей показник збільшився до 50. А кожен центр вакцинації сьогодні робить приблизно 190 щеплень впродовж однієї доби. Тому, якщо виникне необхідність у розширенні вакцинальної мережі, саме такі центри будуть оптимальним рішенням, адже вони дозволяють щепити великі маси населення в доволі обмежені терміни.

Вакцинація якомога більшої кількості людей – одна з основних умов для зниження темпів поширення коронавірусної інфекції. Тому зараз по всій країні максимально залучаються місцеві волонтери та додаткові команди в рамках наявних проєктів міжнародної технічної допомоги, щоб трішки розвантажити медичних працівників.

“Будь-які волонтери, які хочуть допомогти з цим, також вітаються на будь-якому центрі вакцинації. Вони можуть звернутися до обласного координатора, і їм допоможуть знайти той пункт щеплення, який потребуватиме такої допомоги. Тому що допомога потрібна навіть у тому, щоб іще на вході у вакцинальний центр розповісти людям – куди йти, де треба брати ту чи іншу форму, що треба заповнювати, або просто перевірити, чи вони всі документи з собою взяли”, – сказав головний державний санітарний лікар України. 

При цьому, за словами Ігоря Кузіна, має бути дотримана технологічна схема проведення вакцинації. На заповнення форми, внесення інформації в електронну систему охорони здоров’я, забезпечення медичного огляду перед проведенням вакцинації – потрібен певний час. Тому згідно з регламентом і типовим стандартом одна бригада у пункті щеплення може робити 50 щеплень за зміну. Така норма встановлювалась задля дотримання всіх необхідних дій для безпечної вакцинації.

Довідково: За даними МОЗ 10 листопада 277 097 осіб в Україні отримали щеплення від COVID-19. 

Переглянути актуальний перелік пунктів щеплень та центрів масової вакцинації та обрати найближчий можна за посиланням.  

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних. За появи перших симптомів респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.

Джерело інформації: 11 листопада 2021, https://moz.gov.ua/article/news/igor-kuzin-mozhemo-robiti-do-400-tisjach-scheplen-vid-covid-19-za-dobu