Ігор Кузін взяв участь у презентації Доповіді ВООЗ про глобальну епідемію тютюну

Курение

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін взяв участь у презентації Доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я про глобальну епідемію тютюну.

Захід відбувся за участі Анжели Чобану, технічного спеціаліста Програми контролю над тютюном Європейського регіонального бюро ВООЗ, Владислава Збанацького, заступника Генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я” та Андрія Скіпальського, національного координатора програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні.

Організувала презентацію Доповіді громадська організація “Життя” на замовлення Бюро ВООЗ.

Відповідно до Доповіді, наразі у світі тютюнові вироби вживають близько 38 мільйонів дітей віком 13-15 років. Відповідно до Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, проведеного в 2017 р. в Україні кожен п’ятий школяр віком 13-15 років є теперішнім споживачем електронних сигарет, а 15%  – теперішніми споживачами тютюнових виробів.

Головний державний санітарний лікар наголосив на важливості посилення антитютюнового законодавства задля збереження здоров’я українців.“Зниження поширеності куріння – це світовий тренд у досягненні Цілей сталого розвитку ООН, який підтримала Україна. Перед нами як стороною Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби із тютюном стоїть завдання комплексної реалізації заходів MPOWER, а тому корпоративні інтереси компаній не мають ставати на заваді захисту здоров’я людей. Ми переконані, що ухвалення законопроєкту №4358 посилить антитютюнове законодавство в Україні та допоможе захистити дітей від залучення до куріння, чим врятує тисячі життів”, —  заявив Ігор Кузін.

Джерело інформації: 9 грудня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/igor-kuzin-vzjav-uchast-u-prezentacii-dopovidi-vooz-pro-globalnu-epidemiju-tjutjunu