Ігор Терехов: Харків готовий до вакцинації населення

У місті Харкові створено 34 пункти для добровільної вакцинації населення згідно з державним планом імунізації населення від COVID-19.

Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Як повідомив під час програми міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, з наступного тижня в країні стартує кампанія з вакцинації українців від коронавірусу. Планується, що в лютому до України надійде мільйон доз вакцини.

Відповідаючи на питання, чи готовий Харків до проведення вакцинації, Ігор Терехов зазначив, що вся підготовча робота вже проведена, але проблема полягає в тому, що далеко не всі городяни готові вакцинуватися.

«Ми виконали все, що від нас вимагалося: у Харкові відкрито 34 пункти для вакцинації, ми готуємо до цієї роботи лікарів. Чекаємо тільки вакцину. Але існує одна проблема — потрібно пояснити людям, що необхідно вакцинуватися. Сьогодні суспільство неоднозначно сприймає вакцинацію, в тому числі самі медики. За статистикою, 30% медпрацівників не хочуть вакцинуватися, а це ті люди, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, і від їхньої думки залежить багато чого. COVID-19 заліз до кишень кожної сім’ї, до бюджету кожного міста. Тому ми повинні роз’яснити людям, що ще один локдаун матиме катастрофічні наслідки. Офіс Президента, Міністерство охорони здоров’я повинні дати чіткі меседжі суспільству, що потрібно вакцинуватися, — заради здоров’я людей, заради порятунку людських життів. Така робота раніше не проводилася», — підкреслив Ігор Терехов.

Джерело інформації: 12 лютого 2021, https://www.city.kharkov.ua/uk/news/-46654.html