Як отримати «доступні ліки» для лікування хронічних обструктивних захворювань легень

Программа Доступные лекарства

Нещодавно програму реімбурсації «Доступні ліки» було розширено препаратами проти хронічних обструктивних захворювань легень (далі — ХОЗЛ).
У хворих із ХОЗЛ спостерігається ускладнене дихання, важка задишка, хронічний кашель. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Однією з найчастіших причин ХОЗЛ є куріння. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів.
Щоб отримати ліки у разі ХОЗЛ необхідно:
• Звернутися до свого сімейного лікаря.
Якщо зв’язок з лікарем втрачений або ви змінили місце проживання – можна піти до сімейного лікаря чи терапевта у найближчому медичному закладі, який має договір з НСЗУ (для внутрішньо переміщених осіб декларація не обов’язкова).
• Отримати у лікаря рецепт на «доступні ліки».
На час воєнного стану лікар може виписати як електронний рецепт, так і паперовий. Паперовий рецепт лікар випише, якщо в медзакладі немає світла або доступу до Електронної системи охорони здоров’я.
• Звернутися з рецептом до будь-якої аптеки, яка відпускає препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ, та отримати їх.
Довідка: наразі договір з НСЗУ мають 12,5 тис. аптек. Впізнати їх можна за наліпкою «Доступні ліки». Або ж зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 – оператор підкаже, де знаходиться найближча аптека.

Джерело інформації:

16 листопада 2022, https://moz.gov.ua/article/news/jak-otrimati-dostupni-liki-dlja-likuvannja-hronichnih-obstruktivnih-zahvorjuvan-legen