Як правильно згенерувати COVID-сертифікат – контакт-центр МОЗ відповідає на найчастіші питання українців

На період воєнного стану українці можуть отримати безоплатні медичні консультації від національного контакт-центру Міністерства охорони здоров’я. Щоб отримати онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей чи відповіді на актуальні питання в сфері охорони здоров’я, потрібно звернутися за номером 0-800-60-20-19.

До роботи на «гарячій лінії» залучено 48 медичних працівників різних спеціальностей, зокрема: психологи, терапевти, кардіологи, пульмонологи, гінекологи, хірурги та педіатри. Спеціаліст може обговорити питання з пацієнтом та надати рекомендації щодо лікування.

Контакт-центр приймає більш як 400 дзвінків на день. До переліку найчастіших запитів увійшло питання щодо генерації COVID-сертифіката про вакцинацію. Тож, нагадуємо, як правильно його згенерувати.

Для того, щоби згенерувати сертифікат у мобільному застосунку «Дія»:

  1. в мобільному застосунку «Дія» перейти в розділ «Послуги» та обрати послугу «COVID-сертифікат»;
  2. підтвердити передачу даних з електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) в Дію.

Ви отримаєте сповіщення про появу сертифіката в застосунку, як тільки буде знайдено дані про ваші щеплення в центральній базі даних ЕСОЗ. COVID-сертифікат (-ти) будуть відображені в розділі «Документи».

Для генерації сертифіката на порталі https://diia.gov.ua:

  1. увійдіть у кабінет громадянина;
  2. оберіть опцію «COVID-сертифікат», ознайомтеся зі згодою про передачу даних з електронної системи охорони здоров’я в Дію й дозвольте таку передачу даних;

У разі успішного генерування на вашу електронну пошту надійде сповіщення, щойно сертифікат буде готовий. Завантажити та роздрукувати його можна з кабінету громадянина, розділ «Послуги» — «Отримані документи».

«Цифровізація медицини дозволяє удосконалити якість медичних послуг, зекономити час, кошти, і як наслідок – сприяє збереженню здоров’я українців. Наше головне завдання – попри війну надавати ефективну, швидку та якісну допомогу та зручні електронні сервіси всім, хто зараз цього потребує», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Нагадаємо, нещодавно МОЗ разом із Мінцифрою та НСЗУ змінили терміни відображення COVID-сертифікатів у застосунку «Дії» до 545 днів з дати щеплення. Це дозволить використовувати цифровий документ, щоб підтвердити факт щеплення від COVID-19, зокрема громадянам, які у зв’язку з війною тимчасово виїхали за кордон.

Джерело інформації:

25 серпня 2022, https://moz.gov.ua/article/news/jak-pravilno-zgeneruvati-covid-sertifikat-–-kontakt-centr-moz-vidpovidae-na-najchastishi-pitannja-ukrainciv