Юнісеф надав Україні близько 700 000 доз вакцини від поліомієліту

вакцинація_фото-юнісеф

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 600 000 доз оральної вакцини від поліомієліту (ОПВ) та 99 720 доз інактивованої (ІПВ). Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу.

«Майже рік тому ми зафіксували спалах поліомієліту в Україні, згодом у якості реагування ми розпочали додаткові раунди з імунізації. Наразі загроза поширення поліо нікуди не зникла, навпаки, через вторгнення росії вона зросла ще більше. Саме тому наш пріоритет — забезпечити можливість щеплення всіх дітей, хто цього потребує. Я вдячний нашому постійному партнеру — Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за систематичну допомогу нашій країні та її майбутньому», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Закупівля стала можливою завдяки фінансовій допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Японії.

«Українська система охорони здоров’я стикається з неймовірними викликами. Разом із партнерами ми працюємо над тим, щоби попри війну діти й дорослі в Україні вчасно отримували захист від інфекційних хвороб. Спалах поліо в країні триває: якщо ваша дитина пропустила щеплення від поліомієліту, будь ласка, надолужте пропущене якнайшвидше», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Наразі вказана вакцина була розподілена та розвезена по регіонах. Зокрема, Одеська та Київська області отримали близько 24 тисяч доз вакцини ОПВ, Дніпропетровська — понад 28 тисяч, Харківська — 18 тисяч, більше 15 тисяч отримали Вінницька, Волинська області.

Поліомієліт — високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Параліч може наступати на все життя, і багато жертв поліо отримують інвалідність через це захворювання. 5–10% паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.

Вірус поліо дуже заразний. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити — через відсутність будь-яких ознак хвороби. Поліо передається від дитини до дитини та може інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до паралічу однієї нещепленої дитини.

Захворіти на поліо можуть усі невакциновані — і дорослі, і діти.

Ліків від поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Є два типи безпечних та ефективних вакцин:

  • Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції.
  • Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) — дві краплі в рот.

За українським календарем щеплень дитина отримує 6 доз вакцини від поліомієліту: у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років.

Два перші щеплення виконуються вакциною ІПВ (внутрішньом’язова ін’єкція), решта щеплень зазвичай виконуються вакциною ОПВ (краплі в рот). ОПВ — це жива вакцина, до складу якої входять живі ослаблені віруси поліомієліту. Завдяки цій вакцині формується в тому числі й місцевий імунітет у кишківнику, що перешкоджає подальшому розповсюдженню вірусу.

Джерело інформації:

29 09 2022, https://phc.org.ua/news/yunisef-nadav-ukraini-blizko-700-000-doz-vakcini-vid-poliomielitu