Комплексна реабілітація інвалідів

За даними інформації  Мінсоцполітики

Мінсоцполітики інформує про необхідність подання Виписки з медичної карти амбулаторного і стаціонарного) хворого (форма № 027/о, затверджена наказом МОЗ від 14 02.2012 №110). Виписка надається особою з інвалідністю або законним представником особи (дитини) з інвалідністю, дитини віком до трьох років і включно), яка належить до групи ризику щодо отримання інвалідності з метою її направлення та зарахування на комплексну реабілітацію до реабілітаційних установ.

З метою реалізації статті 17 ‘Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, статті 26 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, наказу Мінсоцполітики від 09.08.2016 № 855 „Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю” Мінсоцполітики прийнято оновлену редакцію Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 07.2018 № 587.

Довідково Порядок (на стадії проекту) розроблявся з урахуванням думки провідних фахівців у сфері надання реабілітаційних послуг. 

Порядком оптимізовано перелік документів для. прийняття рішення щодо направлення та зарахування отримувачів на комплексну.

Виписка необхідна реабілітаційним установам при:

  • роботі з дітьми віком до трьох років (включно), які належать до групи щодо отримання інвалідності, оскільки компенсує відсутність індивідуальної програми реабілітації і містить рекомендації щодо необхідних реабілітаційних заходів та напрямів реабілітації;
  • наданні комплексних реабілітаційних послуг отримувачам для доповнення інформації, шо міститься в індивідуальній програмі реабілітації. Вона легалізує індивідуальні особливості стану здоров’я отримувачів і, таким чином дозволяє розробляти оптимальні  індивідуальні плани реабілітації.

Пунктом 2 розділу IV Типового положення про Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, затвердженого  наказом Мінсоцполітики від 09 серпня 2016 року, визначено вичерпний перелік медичних протипоказань, з якими отримувачі не можуть бути зараховані до реабілітаційних установ.