Лікування пацієнтів з туберкульозом у ПМГ-2022: які пропозиції прийнято на другому засіданні Робочої групи

Під час другого засідання Робочої групи за напрямом лікування дорослих та дітей з туберкульозом медичні експерти фіналізували зауваження та пропозиції до двох пакетів медичних послуг — “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги” та “Лікування дорослих та дітей із туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах”.

Щодо пакету “Супровід та лікування пацієнтів із туберкульозом на первинній ланці медичної допомоги” прийнято таку пропозицію — під час надання медичних послуг дотримання толерантного ставлення до пацієнтів, відповідно до затвердженої у надавача медичних послуг програми протидії дискримінації та стигматизації хворих на туберкульоз. А також забезпечення конфіденційності відповідних медичних даних.

Щодо пакету “Лікування дорослих та дітей із туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах”, експерти прийняли наступні пропозиції:

  • доповнити перелік лабораторних обстежень у підпункті про імуноферментні дослідження проведенням квантиферонового тесту;
  • під час надання медичних послуг дотримання толерантного ставлення до пацієнтів відповідно до затвердженої у надавача медичних послуг програми протидії дискримінації та стигматизації хворих на туберкульоз та забезпечення конфіденційності відповідних медичних даних.

Джерело інформації: 08 09 2021, https://nszu.gov.ua/novini/likuvannya-paciyentiv-z-tuberkulozom-u-pmg-2022-yaki-propozi-629