Максим Степанов: 380 лікарень в Україні мають бути завжди готові надавати меддопомогу у разі спалахів нових інфекцій

У наступному році близько 380 лікарень, які зараз борються з COVID-19, мають бути завжди готові надавати медичну допомогу у разі спалахів нових інфекцій. Про це в ефірі програми “Сніданок з 1+1” заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“На наступний рік ми закладаємо нову філософію щодо боротьби з хворобами, подібними до COVID-19. Наприклад, усі інфекційні лікарні та потенційно інфекційні лікарні, які зараз працюють із коронавірусом — це до 380 лікарень, повинні бути готові завжди надавати медичну допомогу при спалахах певних інфекцій. І я вважаю, що ми повинні їм допомагати щодо цієї готовності. У них заздалегідь має бути кисень, ШВЛ, залишок засобів індивідуального захисту. Будь-яка розумна держава повинна робити такі кроки”, — зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов також повідомив, що зараз Україна веде перемовини з усіма провідними компаніями, які знаходяться на завершальних стадіях клінічних випробувань вакцини проти COVID-19.

“Ми хочемо, щоб ці вакцини були безкоштовними для груп ризику: літніх людей та людей із супутніми захворюваннями, а також наших лікарів та освітян. Крім того, Україна приєдналася до ініціативи COVAX. Відтак, після виготовлення вакцини ми у межах лише цієї ініціативи можемо отримати її для 20% населення. Це близько 8 млн доз”, — розповів Міністр. Зазначимо, МОЗ також подало запит до проєкту держбюджету на придбання вакцин проти коронавірусу на наступний рік у розмірі 15 млрд гривень. У цій сумі прораховано кількість громадян, які належать до груп ризику, та ціна вакцини від двох компаній, які зараз знаходяться на третій стадії клінічних випробувань вакцини проти COVID-19.

Джерело інформації: 1 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-380-likaren-v-ukraini-majut-buti-zavzhdi-gotovi-nadavati-meddopomogu-u-razi-spalahiv-novih-infekcij%c2%a0