Максим Степанов: До електронної системи охорони здоров’я приєдналися вже 31 млн українців

Міністерство охорони здоров’я розвиває електронну систему охорони здоров’я (eHealth). До системи вже приєдналися 31 млн українців та більше 4,5 тис. медичних закладів. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

“До електронної системи охорони здоров’я вже приєдналися 31 мільйон українців, зокрема через підписання декларацій із сімейними лікарями, а також більше 4,5 тисяч закладів охорони здоров’я. Основне завдання для нас, щоб ця система була максимально доступною, зручною та зрозумілою як для лікарів, так і для пацієнтів”, — зазначив очільник МОЗ.

Метою запровадження та розвитку eHealth є поступова відмова від паперового документообігу в медичній сфері. Важливим кроком у цьому напрямі стало запровадження з 1 жовтня електронних медичних висновків про народження. Цю функціональність розроблено МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації, НСЗУ, Фондом Східної Європи, програмою EGAP. 

“Наразі в Україні вже створено понад 42 тисячі електронних висновків про народження дитини. Ми і надалі плануємо розвивати напрям електронних медичних висновків, робити їх отримання максимально зручним”, — додав Максим Степанов.

Міністр також повідомив, що в 2021 році буде запроваджено систему видачі електронних рецептів . на інсуліни, наркотичні засоби та усі рецептурні препарати;

Спочатку електронний рецепт буде видаватися на інсулін, імуносупресивні лікарські засоби та наркотичні засоби.  Нагадаємо, МОЗ спільно із НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” працює над спрощенням роботи медичних працівників та депаперизацією. У рамках розвитку eHealth у 2021 році запланований старт кількох сервісів: електронного лікарняного, електронних рецептів, плану лікування, модуля чутливих даних, електронного кабінету пацієнта тощо.

Джерело інформації: 22 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-do-elektronnoi-sistemi-ohoroni-zdorov’ja-priednalisja-vzhe-31-mln-ukrainciv