Максим Степанов: «Головна мета в боротьбі з COVID-19 – зберегти якомога більше життів»

За рік, відколи в Україні розпочалася епідемія COVID-19, вдалося врятувати від недуги понад 1 млн 182 тис осіб. Сьогодні за рівнем смертності наша держава посідає 35 місце в Європі. Показники смертності на 1 млн населення – втричі менші, ніж у Великобританії, вдвічі – ніж у Франції, Іспанії та Польщі.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Рівно рік тому, 3 березня, в Україні зафіксували перший випадок коронавірусної хвороби.

«Ми зустріли пандемію з майже розваленою системою охорони здоров’я, що трималась на ентузіастах – наших героях-лікарях. У нас не було опорних лікарень, інфекційні відділення були практично не оснащені, бракувало засобів захисту, антисептиків і банальних хірургічних масок. Але ми вистояли», – сказав Максим Степанов.

Міністр наголосив, що за короткий проміжок часу спільними зусиллями лікарів, волонтерів, учених та функціонерів МОЗ вдалося захистити українців від коронавірусу.

Зокрема, до боротьби з пандемією залучили 131 500 лікарів, перепрофілювали 542 медичні заклади, збільшили кількість ліжко-місць із 12 700 до 69 500, забезпечили киснем 59 471 ліжко, тоді як до початку епідемії їх було лише 3400. У лікарнях є 6 142 апарати ШВЛ, а кількість тестувань збільшилася з 200 до 80 тис на добу.

«Головна мета нашої боротьби – це зберегти якомога більше життів. Якщо порівняти Україну з іншими країнами Європейського Союзу, котрі мають набагато потужнішу систему охорони здоров’я і зовсім інший рівень забезпечення, у нас набагато кращі показники за кількістю смертей від COVID-19. Цього ми досягли спільними зусиллями – зусиллями наших медичних працівників – лікарів, медсестер, санітарів, водіїв швидкої допомоги. Це перемога, зокрема, стратегії фахівців МОЗ. Це перемога всіх українців, які дотримувалися необхідних заходів і карантинних обмежень. І тільки в такий спосіб ми можемо перемагати», – зазначив міністр.

Максим Степанов наголосив, що обмежувальні заходи дали змогу підготувати медичну систему до наступного кроку боротьби з пандемією – вакцинації, яку вже активно розпочали по всій країні. Нагадаємо, що на першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ. Громадяни, які не належать до першочергових груп вакцинації, можуть записатися в лист очікування на сайті vaccination.covid19.gov.ua, через портал Дія та через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Джерело інформації: 3 березня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-golovna-meta-v-borotbi-z-covid-19-–-zberegti-jakomoga-bilshe-zhittiv