Максим Степанов: «Кисневі концентратори можна буде брати у сімейних лікарів»

Медицина

Міністерство охорони здоров’я україни закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Ними зможуть користуватися пацієнти, які після госпіталізації виписані додому, але можуть потребувати кисневої терапії. Про це в ефірі телеканалу ictv розповів очільник моз максим степанов.

За словами міністра, на ці потреби наразі виділили 693 млн грн. 

«Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд – які потім зможуть видавати пацієнтам. Адже людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID», – сказав міністр.

Максим Степанов наголосив: попри непросту ситуацію в країні із захворюваністю на COVID-19, не було жодного випадку, щоб за рік пандемії в якомусь медичному закладі закінчився кисень. «Так, у нас був важкий період, коли ми вночі розвертали машини з киснем і везли їх у ту чи іншу область. Так, використання кисню збільшилося в десятки разів, ніж до пандемії. Так, ми вимушені були йти на те, щоб частину технічного кисню після лабораторних досліджень відправляти в лікарні. Але я ще раз наголошую: жодного прикладу, щоб у якійсь лікарні закінчився кисень, у нас не було!» –  заявив Максим Степанов.

Джерело інформації: 27 квітня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-kisnevi-koncentratori-mozhna-bude-brati-u-simejnih-likariv