Максим Степанов: Критично важливо збільшити фінансування медицини на наступний рік, аби запобігти занепаду галузі

Збільшення фінансування медицини в Україні необхідне для того, щоб не допустити занепаду галузі і розпочати процес її відродження. Нинішніх 3-3,5% ВВП замало, щоб забезпечити належний рівень надання медичних послуг. Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Всі ми знаємо, що заробітна плата лікарів у нашій державі є найнижчою у порівнянні з оплатою праці інших професій. Цю ситуацію треба виправляти. Саме тому МОЗ наполягає на ухваленні реального бюджету. 5% ВВП — це необхідний мінімум для того, щоб медицина почала виходити з тієї коми, в якій вона перебуває останні 29 років», — зазначив очільник МОЗ.

Міністр підкреслив, що розмір заробітної плати лікаря має стартувати від 22-25 тисяч гривень на місяць. Підвищення зарплат має відбутися на всіх рівнях медичної галузі.

«Заробітна плата лікаря, який працює на «швидкій», не може бути меншою, ніж заробітна плата касира в супермаркеті», — сказав Максим Степанов.

Крім того, у 2021 році МОЗ ініціює також збільшення базової ставки на лікування хворих на туберкульоз — до 63 тис. грн. Цього року вона становить більше 20 тис. грн. Також у бюджетному запиті на наступний рік міністерство закладає тариф на лікування інсульту у розмірі від 22 тис. грн до 118 тис. грн залежно від методу лікування. 

Нагадаємо, що МОЗ вже здійснило кроки щодо підвищення зарплат лікарів: були запроваджені надбавки у розмірі 300% для медпрацівників, які задіяні у боротьбі з епідемією COVID-19. Окрім того, з вересня доплати отримують всі медичні працівники, незалежно від того, лікують вони COVID-19 чи ні. 

Зараз у країні триває бюджетний процес. Коштів, які закладено в проєкті Держбюджету, прийнятому Верховною Радою України в першому читанні, недостатньо для належного фінансування української медицини. У МОЗ сподіваються, що під час другого читання народні депутати внесуть відповідні поправки до державного кошторису, що дозволить профінансувати українську медицину на тому рівні, якого вона потребує.

Джерело інформації: 24 листопада 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-kritichno-vazhlivo-zbilshiti-finansuvannja-medicini-na-nastupnij-rik-abi-zapobigti-zanepadu-galuzi