Максим Степанов: Лікарі мають чітко виконувати протокол лікування COVID-19

Лікарі повинні знати та виконувати протокол лікування COVID-19, що був розроблений Міністерством охорони здоров’я України. На цьому під час ранкового ефіру телевізійної програми «Сніданок з 1+1» наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

«Протокол — це алгоритм дій лікаря, в ньому детально прописано, що має робити лікар, який веде пацієнта з COVID-19. Крім цього, наголошую, що на сьогодні в Україні протоколи так званого «медичного сортування» не запроваджені. Їх може бути введено лише, якщо будуть заповнені всі 100% ліжок для хворих на COVID-19. Проте ми готуємося до будь-якого сценарію», — зазначив Максим Степанов.

Крім того, Міністр підкреслив, що остаточне рішення щодо тактики лікування пацієнтів з COVID-19 приймає виключно сімейний лікар.   

«Чи потрібна госпіталізація, визначає сімейний лікар. Є багато показників, за якими він приймає це рішення. Є показник сатурації, і якщо він нижчий ніж 92%, то людина потребує кисневої терапії і госпіталізації. Виникають ситуації, коли лікар орієнтується на певні показники лабораторних досліджень», — сказав очільник МОЗ.

Нагадаємо, що з метою полегшення громадянам доступу до інформації щодо коронавірусної хвороби з понеділка, 2 листопада, за безкоштовним номером 0-800-60-20-19 запрацював всеукраїнський контакт-центр МОЗ із питань COVID-19.

Джерело інформації: 4 листопада 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-likari-majut-chitko-vikonuvati-protokol-likuvannja-covid-19