Максим Степанов: «Медики й військові вакцинуються та подають приклад усім українцям»

Українські медики й військові роблять щеплення проти COVID-19, подаючи приклад своїм колегам та всім українцям. У лист очікування на вакцинацію записалося вже 290 549 людей. І це найкраща відповідь тим, хто намагається зірвати вакцинальну кампанію в Україні. Про це під час виступу у Верховній Раді заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Політики багато говорять про недовіру медиків або військових до вакцини, але насправді це не так. У соціальних мережах лікарі розгорнули цілу кампанію за хештегом я_лікар_я_вакцинуюсь. Їх тисячі, а це значить, що лікарі відмовляються від вакцинації лише в уяві антивакцинаторів», – наголосив міністр.

Він нагадав, що з ініціативою публічної вакцинації виступили й релігійні діячі.

Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Глава Української греко-католицької церкви Святослав та Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій, представник Федерації єврейських громад у столиці України Леонід Барац, представник Іудейської громади руху Хабад Любавич в Україні Борис Стругацький заявили про необхідність вакцинації та зробили це публічно.

«Я абсолютно й цілком поділяю думку отця Лаврентія, який наголосив, що церква приймає вакцинацію як один зі способів подолати або принаймні обмежити поширення цієї страшної хвороби та що щеплення може стати частиною Божого промислу», – сказав Максим Степанов.

Міністр закликав українців ретельно перевіряти інформацію, довіряти тільки офіційним джерелам і каналам комунікації. Нагадаємо, що з 1 березня запрацював портал vaccination.covid19.gov.ua, на якому розміщена вся інформація щодо вакцинації в Україні. Записатися в лист очікування можна на порталі та в застосунку Дія, а також через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Джерело інформації: 19 березня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-mediki-j-vijskovi-vakcinujutsja-ta-podajut-priklad-usim-ukraincjam