Максим Степанов: Медзакладам на лікування хворих з COVID-19 перераховано 5,464 млрд гривень

Станом на 16 жовтня медичним закладам, які лікують хворих на COVID-19, Національна служба здоров’я України перерахувала 5,464  млрд гривень. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Верховної Ради України.

“Станом на 16 жовтня медичним закладам, які лікують хворих на COVID-19, Національна служба здоров’я перерахувала 5,464 млрд гривень. Майже 6 млрд гривень направлено на здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоровʼя. Ці доплати розпочалися з 1 вересня 2020 року”, — зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов уточнив, що медикам уже виплачено 2,234 млрд грн доплат. Решта фінансування передбачено для виплат медичним працівникам до кінця року. Окрім того, МОЗ направило 911 млн грн для забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я. Також Міністерством вже погоджено закупівлю 54 комп’ютерних томографів для лікарень на суму 774 млн грн. До кінця року буде закуплено ще 107 комп’ютерних томографів.

МОЗ також спрямувало 572 млн грн в регіони для забезпечення подачі кисню до ліжкового фонду закладів охорони здоров’я. Крім цього, вже закуплено та доставлено до лікувальних закладів майже 6 млн одиниць засобів індивідуального захисту. Ще 11 млн одиниць буде поставлено до кінця року.

Джерело інформації: 20 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-medzakladam-na-likuvannja-hvorih-z-covid-19-pererahovano-5464-mlrd-griven