Максим Степанов: На середину листопада ми збільшимо кількість ПЛР-тестувань до 50 тисяч на добу, а до кінця року — до 75 тисяч

Міністерство охорони здоров’я продовжує нарощувати потужності вітчизняних лабораторій з діагностики COVID-19 і планує до середини листопада збільшити кількість досліджень методом ПЛР до 50 тисяч на добу, а до кінця року — до 75 тисяч. Про це заявив  Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

“Зараз ми робимо 40 тисяч ПЛР-тестів на добу. Згідно з нашим планом та нашими можливостями на середину листопада маємо вийти на 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року — на 75 тисяч. Хочу наголосити, щоб створити ПЛР-лабораторію, необхідне приміщення, обладнання і головне — люди. Це достатньо складний процес. Тому ми паралельно навчаємо людей, купуємо обладнання і відповідно — збільшуємо кількість тестувань”, — зазначив очільник МОЗ.

Міністр нагадав, що на початок пандемії вітчизняна мережа лабораторних центрів була зруйнована і була здатна проводити лише 200 тестів на добу.

“Коли ви порівнюєте кількість тестувань у Європі і в Україні, то хочу нагадати, що у такій ситуації, як опинилися ми, не була жодна країна — ніхто не руйнував свої лабораторії”, — наголосив він. 

Водночас міністр зазначив, що МОЗ також планує розширювати діагностику коронавірусної інфекції іншими методами. Так, він поінформував, що наразі завершуються  випробування українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV2. За словами міністра, лабораторій, які можуть тестувати методи ІФА в країні набагато більше, ніж ПЛР.  У такий спосіб є можливість суттєво збільшити кількість тестувань.

Окрім цього,  МОЗ закупить експрес-тести на визначення антигену до SARS-CoV2. Наразі проводяться відповідні переговори з компаніями-постачальниками. 

“Ці тести з’явились місяць тому у світі. Ми уже провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз погоджуємо відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем”, — повідомив Міністр.

Планується, що за допомогою експрес-тестів буде здійснюватись до 1 млн досліджень на місяць.

Нагадаємо, наразі також  триває процес укладання договорів з приватними лабораторіями щодо проведення ПЛР-тестувань. У такий спосіб МОЗ суттєво збільшить кількість тестів для виявлення коронавірусу.

Джерело інформації: 27 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-na-seredinu-listopada-mi-zbilshimo-kilkist-plr-testuvan-do-50-tisjach-na-dobu-a-do-kincja-roku—do-75-tisjach