Максим Степанов: Наступні договори на постачання вакцин проти COVID-19 із світовими топвиробниками будуть укладені найближчим часом

Вакцины

Міністерство охорони здоров’я України знаходиться на фінальному етапі укладення наступних договорів із провідними світовими виробниками вакцин проти COVID-19. Про це під час щоденного брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Вакцина компанії «Сіновак» — не єдина, яка буде закуповуватися державою. Ми знаходимося на фінальній стадії підписання договорів з іншими провідними світовими виробниками вакцин проти коронавірусної хвороби. Перемовини з деякими компаніями ми почали ще з травня 2020 року. Окрім безпосереднього спілкування з компаніями, у мене відбуваються постійні перемовини з колегами — міністрами охорони здоров’я інших країн. В першу чергу країн-виробників вакцин проти COVID-19”, — наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов також зазначив, що під час переговорів МОЗ фокусувалося на тому, щоб домовитися про поставку вакцин проти коронавірусної хвороби в Україну у найкоротші терміни. Також міністр повідомив, що всі вакцини проти COVID-19, які закуповуються державним коштом, будуть безкоштовними для українців. Це стратегія МОЗ, затверджена Президентом України Володимиром Зеленським, — забезпечити доступ до вакцин проти коронавірусної хвороби усім без винятку громадянам України.

Нагадаємо, вчора Міністерство охорони здоров’я через своє підприємство «Медичні закупівлі України», яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тис. доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай).

Світлана Шаталова: МОЗ забезпечило поставку лікарських засобів на рекордну суму 6,5 млрд грн протягом 2020 року

31 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/svitlana-shatalova-moz-zabezpechilo-postavku-likarskih-zasobiv-na-rekordnu-sumu-65-mlrd-grn-protjagom-2020-roku

Міністерство охорони здоров’я України цьогоріч забезпечило поставку лікарських засобів на 6,5 млрд грн, що є рекордною сумою, порівнюючи з попередніми роками. Про це повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова під час брифінгу.

“Міністерство охорони здоров’я доклало усіх зусиль, аби робочий рік пройшов плідно. “Ковідна криза” висвітлила реальний стан справ у медичній галузі, тож міністерство максимально ефективно реагувало на накопичені роками проблеми”, — заявила Світлана Шаталова.

Зазначимо, що показники поставок лікарських засобів у попередні роки були такими: у 2017 році — на суму 3,1 млрд грн, у 2018 — на 5 млрд грн, 2019 — на 5,4 млрд грн.  Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що МОЗ через своє підприємство — ДП “Медичні закупівлі України”, яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тис. доз вакцин проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай).

Джерело інформації: 31 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-nastupni-dogovori-na-postachannja-vakcin-proti-covid-19-iz-svitovimi-topvirobnikami-budut-ukladeni-najblizhchim-chasom