Максим Степанов обговорив з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін поставки вакцин проти COVID-19 в Україну

Вакцины

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів телефонну розмову з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, під час якої звернувся з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин в “режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях”, адже Україна знаходиться у надскладних умовах через російську агресію на Сході нашої країни.

“Найближчі два тижні ми підпишемо договори про постачання вакцини проти COVID-19 з деякими компаніями-виробниками. Проте, це не гарантує отримання Україною вакцин у найближчі місяці, адже перша вироблена партія вакцин буде закривати потреби GAVI COVAX”, — наголосив Максим Степанов.

Зі свого боку тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін запевнила, що вона та її команда зроблять все можливе, щоб Україна отримала вакцини проти COVID-19 у найкоротші терміни. Окрім того, Крістіна Квін зазначила, що їхня команда допоможе МОЗ опрацювати алгоритм та напрацювати план дій щодо логістики та планів вакцинації.

“Ми підтримуємо офіційну позицію МОЗ України щодо відмови від використання російської вакцини, яка не пройшла всі фази клінічних випробувань. Окрім того, вже сьогодні ми проведемо нараду з урядом США щодо постачання вакцини в Україну, де обговоримо терміни та об’єми поставки”, — наголосила Крістіна Квін. Нагадаємо, минулого тижня Максим Степанов повідомив про підписання технічних документів з альянсом GAVI COVAX щодо ініціативи поставки вакцин проти COVID-19 в Україну.

Джерело інформації: 7 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-obgovoriv-z-timchasovoju-povirenoju-u-spravah-ssha-v-ukraini-kristinoju-kvin-postavki-vakcin-proti-covid-19-v-ukrainu%c2%a0