Максим Степанов: «Пік захворюваності на COVID-19 в Україні йде на спад»

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні йде на спад. Минулого тижня, як порівняти з позаминулим, зафіксували  майже на 13,5 тисяч менше випадків захворювання. Кількість госпіталізацій була менша на 3,5 тисячі. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Незважаючи на те, що ситуація стабілізувалась, ми не маємо права нехтувати протиепідемічними правилами й рекомендаціями. Неприпустимо, коли заради святкування дня народження люди відкидають правила, підпільно працюють ресторани та інші заклади. Цим особам хочу нагадати, що ви наражаєте на небезпеку людей, які поряд із вами. Це може стати причиною смерті. COVID-19 не обирає за соціальним статусом. Він однаково заражає кожен організм», – наголосив Степанов. Міністр нагадав, що в боротьбі з коронавірусною інфекцією існує дві стратегії – дотримання епідемічних правил та вакцинація. В Україні станом на сьогодні щеплюють трьома вакцинами: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech і Pfizer. Перші 117 тисяч доз Pfizer отримали за підтримки міжнародних партнерів та завдяки глобальній ініціативі COVAX.

Джерело інформації: 20 квітня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-pik-zahvorjuvanosti-na-covid-19-v-ukraini-jde-na-spad