Максим Степанов роз’яснив механізм роботи електронного рецепту

Міністерство охорони здоров’я при запровадженні електронного рецепту враховує всі можливі аспекти, в тому числі відсутність, наприклад, у літніх людей мобільних телефонів чи труднощі у користуванні ними.

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна”.

“Якщо існує така необхідність або пацієнт просить про це, лікар може надати пацієнту роздрукований консультаційний висновок. У цьому документі містяться, окрім усього, призначення із зазначенням даних про виписані електронні рецепти”, — пояснив очільник МОЗ.

Він також зазначив, що зараз МОЗ розробляє та планує запустити наступного року електронний рецепт на інсулін, імуносупресивні лікарські засоби та на наркотичні засоби.

“Ми будуємо систему таким чином, щоб можна було прослідкувати всі дії лікаря та анамнез пацієнта, що дуже важливо”, — додав Міністр. Сьогодні, за його словами, ліки часто виписуються не на рецептурному бланку, а також нерідко громадяни самостійно купують їх і займаються самолікуванням, що дуже небезпечно для здоров’я.

Джерело інформації: 23 вересня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-roz’jasniv-mehanizm-roboti-elektronnogo-receptu