Максим Степанов: «Третьої хвилі пандемії не уникнути, і ми готові до неї»

Світ наближається до третьої хвилі COVID-19. За оцінками науковців, другий рік пандемії може виявитися навіть важчим за попередній. Тож, аби ефективно протидіяти хворобі, слід дотримуватись усіх рекомендацій і правил МОЗ, які розроблені провідними вченими, епідеміологами та лікарями. Про це під час виступу у Верховній Раді сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, в Україні вже підтверджено наявність британського штаму коронавірусу. Три області перебувають у червоній зоні карантину. Це Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька. На межі червоної зони – Закарпаття та Вінниччина. Максим Степанов закликав усіх відповідально ставитися до ситуації й дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

«Наші попередні адміністративні, політичні та протиепідеміологічні рішення показали, що Україна може боротися з пандемією на рівні з провідними країнами світу, а за деякими показниками – навіть перевершувати їх», – наголосив міністр.

Сьогодні кожен українець може зробити внесок у боротьбу з COVID-19 шляхом вакцинації. Для вироблення колективного імунітету необхідно, аби кількість щеплених була щонайменше 60%. Нині в Україні вже розгорнута вакцинальна кампанія, на першому етапі якої щеплення отримують медики та військові. На другому запланована вакцинація тих, хто має дуже високі ризики інфікування. Третій, четвертий і п’ятий етапи охоплять вакцинацією решту категорій громадян. Відповідно до стратегії МОЗ, основні етапи вакцинації буде завершено до кінця року.

«Одразу заспокою скептиків – вакцини вдосталь. У нас підтверджені постачання препаратів Pfizer, AstraZeneca, Novavax та Sinovac. Під час робочої поїздки до Індії вдалося домовитися ще з одним виробником вакцини – компанією Bharat Biotech. Їхня вакцина Covaxin проходить останній етап клінічних досліджень і у випадку доведення ефективності може бути застосована для боротьби з коронавірусом», – заявив Максим Степанов. Нагадаємо, що наразі Україна отримала 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Вона рекомендована до застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я та її застосовують в Австралії, Південній Кореї, Канаді й країнах ЄС.

Джерело інформації: 5 березня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-tretoi-hvili-pandemii-ne-uniknuti-i-mi-gotovi-do-nei